Главная / Людина / Королівський астроном розповів про інопланетян

Королівський астроном розповів про інопланетян

Британський королівський астроном сер Мартін Ріс в інтерв’ю виданню The Conversation описав образ інопланетян, з якими, ймовірно, колись зіткнеться людство.


На думку вченого, інопланетяни є розумною формою органічного життя і відстають у розвитку від людини, або являють собою роботів з високорозвиненим штучним інтелектом. «Я думаю, що якщо ми виявимо інопланетний розум, він не буде таким, як ми. Він буде деякого роду електронною сутністю», — сказав астроном.

На думку Ріса, людство в даний час знаходиться в стадії переходу між цими двома формами розуму і, швидше за все, буде витіснене роботами. «Іншими словами, період часу, зайнятий органічним інтелектом, — це просто тонка смужка між раннім життям і довгою ерою машин», — сказав Ріс, додавши, що подібна ера може проіснувати мільярди років.

Відповідаючи на питання про свої релігійні переконання, королівський астроном заявив, що вважає себе «культурним християнином». «Особисто у мене немає ніяких релігійних переконань. Але я описую себе як культурний християнин у тому сенсі, що я виховувався в Англії і англійська церква була важливою частиною виховання. Якщо б я народився в Ірані, я б, ймовірно, ходив до мечеті», — сказав учений.

Британський фізик і астроном Ріс займає посаду президента Лондонського королівського товариства. Учений відомий дослідженнями реліктового випромінювання квазарів. Влітку 2016 року він заявив, що сучасна наукова картина світу може бути на межі революції. Ріс пов’язав це зі своєю впевненістю в тому, що теорія множинних великих вибухів справедлива.

 
comments powered by HyperComments