Главная / Різні цікавинки / Коротка історія одягу

Коротка історія одягу

Всім відомо, що джинси як предмет одягу прийшли до нас із Заходу. А от слово «джинси» — зовсім не з англійської мови. Воно теж запозичене — італійське слово «januas», тобто «генуезький».

А ось винайдені джинси були дійсно в Америці, куди приїхав разом з численними старателями і шукачами пригод молодий підприємець Леві Страус, який вирішив забезпечувати працівників копалень наметами для сну і відпочинку. Однак товар розходився погано, і ось тут-то Страуса осяяла ідея, що робітникам не вистачає штанів: особливо міцних і малозношуваних. Так народилися відомі на весь світ «Levis».

Джинси довгий час залишалися «одягом для роботяг» — до тих пір, поки в середині 50-х років минулого століття в США не розпочався протестний рух молоді, який потім перекинувся в Європу. Молоді люди носили джинси, і вже незабаром найпопулярніші на сьогодні штани стали купувати всі — від політиків до пенсіонерів і дітей. У 1980-ті роки джинсовий бум пішов на спад, але лише для того, щоб знову початися через кілька років.

Павло Перший терпіти не міг жилети, так як вважав, що це одяг революціонерів і бунтарів. Їх носіння було заборонено, а людина, що ризикнула надіти жилет, відразу піддавався арешту. Дізнавшись про те, що Павло вбитий, столичні модники першим ділом дістали з потайних скринь жилети та висипали на вулицю.

Історія жакетів налічує кілька століть. Одні стверджують, що назва цього предмета гардероба пішла від поширеного французького імені Жак: чоловіки в цій країні носили куртки з короткими полами. Інші пов’язують історію появи з костюмом средньовіччя під назвою jaquette, що в перекладі — «куртка, жакет, візитка». Жінки звернули увагу на цей елемент одягу тільки в дев’ятнадцятому столітті, коли англійський кравець принцеси Уельської вирішив поексперементувати і зшив для неї костюм. Він складався з подвійною спідниці і корсажа — останній з часом перетворився на жакет. Жінки носили http://very.ua/ в будь-який час, змінюючи сорочки та кофти під ними.

Один з найбагатших людей у світовій історії — Джон Рокфеллер — був до крайності скупий. Його молодші діти доношували одяг старших. Найгірше довелося єдиному молодшому синові мільярдера, якому діставалися обноски сестер, у тому числі і платтячка.

Винахідниками штанів вважаються стародавні кочівники — скіфи. Спочатку вони прекрасно жили без зайвого одягу, але багатогодинні заїзди на конях натирали найніжніші місця. Так з’явилися перші подоби брюк — штани з щільної шкіри або хутра.

А ось римляни ще довго терпіли незручності — аби не бути схожим на варварів і не переймати варварських звичок. Штани дозволялося носити тільки кінним воїнам, для інших цей одяг був під забороною. Тому у стародавніх римлян вибір одягу був небагатий. У спеку вони надягали одну легку туніку, а коли ставало холодніше — відразу декілька.

Напевно, ви помічали, що на чоловічому і на жіночому одязі гудзики пришиті з різних сторін, і, відповідно, одяг застібається по-різному. Така традиція виникла дуже давно. Але тут не все просто. З чоловічим одягом все відразу зрозуміло — зліва — направо одяг застібати набагато зручніше для правшів. А от з жіночим одягом вийшла наступна історія. Фурнітура в основному робилася з дуже дорогих сплавів і каменів. І такий тип одяг на той момент могли собі дозволити тільки дуже заможні дами, яких, звичайно ж, одягала прислуга. І для того, щоб служницям було зручніше застібати одяг, застібки стали пришивати зправа — наліво. Все геніальне просто! І ця традиція, яка виникла так давно, збереглася і сьогодні, незважаючи на те, що мало хто з панянок може дозволити собі покоївок.

 
comments powered by HyperComments