Главная / Наука / Кожен день людина поглинає до 31 мільярда вірусів

Кожен день людина поглинає до 31 мільярда вірусів

Американські біологи виявили, що щодня в людський організм потрапляє більше мільярда різноманітних вірусів. До такого висновку прийшли фахівці Державного університету Сан-Дієго, коли провели експеримент з вирощеними в лабораторних умовах клітинами кишечника.

Виявилося, що структура клітин кишечника досить міцна, тому всередину не могла потрапити жодна бактерія. Однак коли їх полили водою, насиченою бактеріофагами, через деякий час мікроорганізми виявилися на протилежній стінці клітин.

За словами Джеремі Барра, це відбулося завдяки здатності клітин поглинати віруси. Аналогічним чином віруси можуть потрапляти в кров і внутрішні органи людини. За своєю природою бактеріофаги є «санітарами», а тому повністю безпечні. Потрапляючи всередину людини, вони контролюють популяцію шкідливих бактерій.

Згідно з приблизними підрахунками, протягом дня в організм людини потрапить до 31 мільярда бактеріофагів. Коли ці віруси були вперше виявлені в нирках і печінці, де їх бути не повинно, вчені запропонували, що бактеріофаги не вбираються клітинами органів, а проходять між ними.

 
comments powered by HyperComments