Главная / Відео / Кращі наукові відео, зроблені за допомогою мікроскопа (відео)

Кращі наукові відео, зроблені за допомогою мікроскопа (відео)

 
 

Стали відомі переможці конкурсу nikon’s Small World in Motion Competition-2014. В рамках цього заходу учасники демонструють кращі відео, зроблені через мікроскоп.

Перше місце дісталося дослідникам з Іспанії Маріане Муззопаппе (Mariana Muzzopappa) і Джиму Свогеру (Jim Swoger). На відео відображено формування бічної лінії у дрібної рибки даніо. Даний орган є чимось на зразок внутрішнього вуха. Процес розвитку триває приблизно 36 годин, однак саме відео йде всього лише 19 секунд. Вчені сподіваються, що представлений ними матеріал допоможе іншим дослідникам.

©YouTube

На другій позиції розташувався відеоролик Дугласа Кларка (Douglas Clark) з американської Paedia Corporation. На записі можна бачити, як формуються кристали у краплі кофеїну, що міститься у воді. За 38 секунд ми можемо детально простежити процес утворення красивого сферичного кристала.

©YouTube

Нарешті, третє місце у доктора Джона Харта (John Hart), який представляє Колорадський університет в Боулдері. Його відео демонструє, як поширюється летюча масляна плівка на поверхні води. Дане спостереження може бути корисно з метою протидії екологічним катастрофам, зокрема, розливів нафти. Триває запис 1 хвилину 18 секунд.

©YouTube

 
comments powered by HyperComments