Главная / Технології / Крихітні роботи з Стенфордського університету здатні тягнути вантажі в 2000 разів важче їх самих

Крихітні роботи з Стенфордського університету здатні тягнути вантажі в 2000 разів важче їх самих

 
 

 

Інженери Стенфордського університету створили декількох мініатюрних роботів, які отримали ім’я «MicroTugs», і здатні тягнути і піднімати об’єкти, що перевищують їх власну вагу більш ніж в сто разів. Найсильніший з роботів важить всього 12 грам, проте здатний тягнути предмети, які в 2000 разів важче його самого. Це еквівалентно тому, що людина б тягнула блакитного кита, каже інженер з лабораторії робототехніки Стенфорда Девід Крістенсен.

15b548d7d938c026aca61eee4f3c202c

Інший робот важить всього 9 грамів, однак може забиратися по вертикальних стінах, несучи на собі більше кілограма вантажу – це еквівалентно підйому людиною слона по стіні будівлі. І навіть найменший з роботів – який важить всього 20 міліграм і був зібраний під мікроскопом за допомогою пари пінцетів – може тягнути тяжкості в 25 разів більше своєї ваги.

Секрет сили нових роботів полягає в техніці, запозиченої у світу живої природи. Наслідуючи приклад маленького гекона, інженери покрили ніжки роботів крихітними гумовими шипами, які згинаються під тиском. Це змінює площа їх поверхні і збільшує їх «липкість». А спосіб руху робота-альпініста вчені підгледіли у гусениці п’ядуна: коли одна половина тіла робота рухається вперед, друга залишається нерухомою. Це дозволяє маленькому скелелазу забиратися на стіни, не втрачаючи своєї хватки.

Роботи буде продемонстровано в наступному місяці на Міжнародній конференції робототехніки та автоматизації, і команда Стенфорда сподівається, що в майбутньому їх дітища знайдуть собі роботу в різних областях. Більш великі і потужні версії роботів можуть переносити важкі вантажі на будівництвах і заводах, а спеціалізовані моделі можуть працювати в рятувальних команд – наприклад, драпаючи по стінах будівель до людей, які потрапили в біду.

Натхнення: gearmix.ru

 
comments powered by HyperComments