Главная / Всесвіт / Куди тікає час?

Куди тікає час?

З Всесвіту тікає час, вважають іспанські фізики. Це прямо скажемо, неймовірне твердження можна було б не сприймати всерйоз, якби їх стаття не була опублікована в авторитетному науковому журналі Physical Review D. Професори Хосе Сеньовілла, Марк Марс, Рауль Віра доводять, що час з нашого Всесвіту повільно зникає і може остаточно «випаруватися» через мільярди років.

1-28-01-2015-600-400

В принципі науці давно відомий ефект уповільнення часу. Він випливає з рівнянь Спеціальної теорії відносності Ейнштейна. Ефект підтвердило багато експериментів. Але щоб час зникав … До такого сам великий Ейнштейн не додумався. Радикальна гіпотеза іспанців викликає у фізиків багато питань, але у неї є і прихильники. Наприклад, Гері Гіббонс, космолог Кембриджського університету, знаходить у ній ряд переваг: «Ми вважаємо, що час з’явився при Великому Вибуху, але якщо він може з’являтися, значить, може і зникати — це всього лише зворотний ефект».

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Гіпотеза іспанців особливо приваблює одним своїм наслідком. Вона ставить хрест на знаменитій «темній енергії». Справа в тому, що наприкінці XX століття вчені зробили сенсаційне відкриття: наш Всесвіт не просто розширюється, але робить це з прискоренням. Вчені, що виявили цей ефект стали в 2011 році лауреатами Нобелівської премії з фізики.

Що ж розганяє Всесвіт? Цей феномен став одним з найбільших загадок природи, над якою ось уже майже 20 років б’ються фізики. Вони ввели поняття «темна енергія» і саме їй приписали ефект прискорення. Правда, досі ніхто не уявляє, що ж це таке, звідки береться, хоча версій більш, ніж достатньо. До речі, тому цей феномен і отримав назву «темна енергія».

Читайте також: Як загине Всесвіт (відео)

І ось іспанці вирішили проблему кардинально. Вони запропонували взагалі виключити саме поняття «темної енергії». «Ми обманюємо самі себе, думаючи, що Всесвіт розширюється з прискоренням, і, покладаючи вину за це на «темну енергію», — говорить Хосе Сеньовілла. — Вона взагалі вигадка. Насправді цей час сповільнюється, а ми наївно використовуємо свої рівняння , і отримуємо ефект прискорення». Втім, учений заспокоює, що час взагалі перестане бути часом через мільярди років, коли нашої Землі вже не буде.

Натхнення: teron.ru

 
comments powered by HyperComments