Главная / Здоров'я / Куріння викликане виключно психологічною залежністю

Куріння викликане виключно психологічною залежністю

Групі вчених з штату Техас вдалося виявити справжні психологічні коріння нікотинової залежності. Фахівці провели спеціальний експеримент, в якому брали участь 25 «нікотиново-залежних людей.

На кілька днів вони були змушені кинути курити, а потім кожен отримав по цигарці. При цьому половині з них спеціально сказали, що у виданих сигаретах міститься нікотин, а решті – що він замінений спеціальною речовиною, яка не викликає залежність.

У результаті утворилися групи, в одній з яких учасники були впевнені, що курять фальшиві сигарети, хоча насправді їм сказали неправду, а в іншій – добровольців переконали, що вони курять несправжні сигарети, хоча насправді ті курили справжній тютюн.

Читайте також:

У процесі куріння за мозком проводилися спостереження за допомогою МРТ. У ході експерименту з’ясувалося, що нікотин не чинив ніякого впливу на «центр задоволення» в мозку, коли учасники спецексперимента вважали, що курять фальшиві сигарети.

Дані результати явно підтверджують теорію, що виникнення нікотинової залежності в дійсності відбувається через психологічні, а не фізіологічні причини, що обов’язково необхідно враховувати в процесі лікування.

 

 
comments powered by HyperComments