Главная / Відео / Лавове озеро вулкану Кілауеа на Гаваях (відео)

Лавове озеро вулкану Кілауеа на Гаваях (відео)

 
 

Геологічна служба США опублікувала відео лавового озера на вершині гавайського вулкану Кілауеа. Зйомка крупним планом показує потужне виверження у відмінній якості.

312a21f4bf3a8eb6c94a3ae2a914a0da

На відео можна побачити, як лава проривається через скоринку лавового озера і бризкає на стіни кратера. Повітряна зйомка демонструє, як лава світиться через тріщини злегка затверділої кори. Відеопродюсер Геологічної служби США Стівен Уесселс стоїть на краю кратера в респіраторі і касці, фотографуючи озеро з землі.

Кілауеа знаменитий інтенсивною історією вивержень. Більшість виверження Кілауеа були неексплозивними, але в 1924 році вулкан випльовував попіл і 10-тонні камені в небо і вбив людину. Кратер, розташований поруч з вершиною, яка називається Пуу-Го. Нещодавно потік лави, що вилився з Пуу-Го, досяг Тихого океану вперше за кілька років.

 

У 1983 році Пуу-Го вибухав фонтанами лави, які піднімалися на 457 метрів. Потік лави покрив понад 124 кв. кілометрів і зруйнував безліч будинків. У 2008 році, коли серія невеликих вивержень стрясла острів, кратер вершини Кілауеа відкрився, і з нього ринули лава і гірська порода, покривши 30 гектарів гори і пошкодивши майданчик для відвідувачів.

 
comments powered by HyperComments