Главная / Земля / Летючі миші виявилися найшвидшими літаючими тваринами

Летючі миші виявилися найшвидшими літаючими тваринами

Міжнародна група вчених виявила, що деякі летючі миші можуть розвивати рекордну швидкість горизонтального польоту.

6877d95c30c0452d3102426e1776b86b
Досі найшвидшими літаючими тваринами вважалися птахи. Так, відомо, що швидкість горизонтального польоту чорного стрижа (Apus Apus) може досягати 120 кілометрів на годину. У свою чергу сапсан (Falco peregrinus) в пікіруючому польоті здатний розвивати швидкість до 322 кілометрів на годину. Цьому сприяє геометрія крила: чим воно вужче і довше, тим вища може бути швидкість. На противагу цьому широкі і короткі крила, наприклад, кажанів зустрічають більший опір повітря і не дозволяють розвивати високу швидкість.

Щоб перевірити це, вчені з Бостонського університету, Інституту орнітології Макса Планка та інших установ спостерігали за летючими мишами в природних умовах. Вони розмістили радіопередавачі на спинах семи самок бразильського складчатогуба (Tadarida brasiliensis) і фіксували швидкість польоту кожної особини протягом семи ночей. Діапазон дистанцій, які тварини долали за одну ніч, склав 54-160 кілометрів.

Вимірювання швидкості проводилося по частоті помахів крил (вони чинили тиск на передавач), а сигнал від передавача фіксувався за допомогою приймача на літаку і співставлявся з даними найближчої метеорологічної станції.

Результати показали, що всі сім особин систематично розвивали швидкість від 90 до 160,2 кілометра в годину. В одному випадку швидкість горизонтального польоту кажана досягла 216 кілометрів на годину, при цьому особливості ландшафту, швидкість і напрямок вітру несуттєво впливали на кінцевий результат. Автори відзначають, що пікову швидкість тварини розвивали, припиняючи помахи крилами, тобто в ширяючому польоту.

«Ми ледве могли повірити отриманими даними, але вони виявилися вірними: іноді самки летючих мишей вагою 11-12 грамів летіли зі швидкістю понад 160 кілометрів на годину. Це новий рекорд для горизонтального польоту», — повідомив співавтор роботи Камран Сафі.

 
comments powered by HyperComments