Главная / Технології / Літак на сонячних батареях облетів навколо земної кулі

Літак на сонячних батареях облетів навколо земної кулі

 
 

Літак Solar Impulse 2 з двигунами, що працюють від сонячних батарей, завершив кругосвітню подорож, яка почалася 9 березня 2015 року.

У загальній складності літак подолав 35 тис. км, рухаючись зі швидкістю 60-120 км/год. За 16 місяців літак приземлявся в 15 містах світу. А минулого літа встановив рекорд найдовшого безперервного перебування в повітрі, безперервно пролетівши понад 120 годин.

Нагадаємо, що літак побудований з вуглеводневого волокна і має величезні крила: розмах — 72 м. Це трохи меньше чим у найбільшого в світі пасажирського літака Airbus 380 (79,75 м) і більше, ніж у Boeing-747 (68,5 м). При цьому важить «соняшник» всього 2,3 тонни. Нагадаємо: вага порожнього Airbus 380 — 280 тонн, а Boeing 747 — 214,5 тонни!

Площина гігантських крил і верхня частина фюзеляжу літака покриті сонячними елементами — це понад 17 тисяч осередків монокристалічних кремнієвих сонячних батарей. Товщина кожної — всього 135 мікрон. В дію їх приводять чотири електромотори потужністю по 17,5 кінських сил. Літак може розвивати швидкість до 140 км/год.

Варто відзначити, що це далеко не перший літак на сонячних батареях. Але, як підкреслюють експерти, з усіх подібних конструкцій Solar Impulse 2 найефективніший. Дійсно, п’ять діб в небі без посадки — це інноваційно. Вночі «сонячний літак» летів на заряджених днем енергоємних акумуляторах. Аміачно-лужний електроліт для акумуляторних батарей дозволив отримати більш високі показники енергетичної щільності, пояснюють експерти.

Натхнення: greenevolution.ru

 
comments powered by HyperComments