Главная / Екологія / Літак вперше полетів на 100% біопаливі

Літак вперше полетів на 100% біопаливі

У США вперше в світі здійснив політ літак, заправлений стовідсотковим біопаливом. Палубний літак EA-18G Growler, який отримав назву Green Growler, піднявся в повітря, політав і сів так, як ніби був заправлений звичайним авіаційним гасом.

У світі немає більших ентузіастів переходу на біопаливо, ніж американські військові. Величезну частину їх витрат становить дизельне паливо, тому командування ВПС і ВМС США мріє про день, коли одержане з рослинної сировини пальне стане дешевше вуглеводнів, і зможе замінити їх. На початку 2016 року у море вийшли авіаносець з групою супроводу, в якій кожен корабель був заправлений сумішшю біо — і дизельного палива 9:10, а до вересня вдалося налагодити і випробувати палубний літак радіоелектронної боротьби EA-18G Growler вилетів, несучи в паливних баках тільки біопальне.

За твердженням ВПС США, політ пройшов з такими ж показниками, як якщо б літак був заправлений звичайним паливом — щоб у цьому переконатися, телеметрію знімали в реальному часі. Про тривалість польоту не повідомляється.

Читайте також: 

Біопаливо на основі рослинних олій і тваринних жирів за технічними характеристиками повністю відповідає авіаційного гасу. Всі кисневмісні органічні компоненти рослинної сировини у присутності каталізаторів перетворюються у метилові ефіри і жирні кислоти, з яких і складається біопаливо. Виробництвом у США займаються компанії Applied Research Associates і Chevron Lummus Global, передає popmech.ru

 

 

 
comments powered by HyperComments