Главная / Земля / Льодовиковий період на Землі може початися через падіння невеликого астероїда

Льодовиковий період на Землі може початися через падіння невеликого астероїда

 
 

Американські фахівці на чолі з Чарльзом Бардіном провели масштабне наукове дослідження, в ході якого з’ясували, що на Землі може розпочатися Льодовиковий період у разі падіння на планету навіть невеликого астероїда.

Інформаційний науковий портал Live Science передає, що американським вченим вдалося довести можливість початку нового Льодовикового періоду в разі падіння на Землю астероїда, приблизно в один кілометр в діаметрі. До такого висновку прийшла група вчених на чолі з професором Чарльзом Бардіном з Національного центру досліджень в Боулдері.

Вчені відзначили, що це небесне тіло при падінні на Землю залишить кратер розміром в 15 кілометрів. При цьому в атмосферу буде викинуто велику кількість пилу, що може викликати безліч пожеж і, як наслідок, сажі. Нагрівання даних частинок на Сонці призведе до руйнування озонового шару. Як наслідок, глобальне похолодання і значне зниження кількості опадів, що стане причиною зниження рівня урожаю і так далі. Фахівці впевнені, що така подія просто призведе до глобальних і катастрофічних змін на планеті.

 
comments powered by HyperComments