Главная / Технології / Люди стали занадто довіряти роботам

Люди стали занадто довіряти роботам

 
 

Результати експериментів показують, що люди стали занадто довіряти роботам, особливо щодо своєї безпеки. Такі тривожні заяви на конференції по взаємодії людей і роботів ACM/IEEE зробила група дослідників з Технологічного інституту Джорджії. Вчені повідомили, що людство продовжує покладатися на машини в тих випадках, коли дії робота спочатку зарекомендували себе ненадійними, сумнівними і деколи навіть абсурдними.

c705f99024255b276c12546e18ecb2a7

У дослідженні брали участь 42 студенти-добровольці, які повинні були слідувати за роботом-рятувальником в зімітованій небезпечній обстановці. Учасників попередили, що дії робота повністю автономні, проте в реальності він управлявся оператором.

Обстановка спочатку не мала надзвичайний характер. Відповідно до першого етапу експерименту, студенти нібито повинні були супроводжуватися яскраво промаркованим роботом в конференц-зал для заповнення анкет, але вже по дорозі машина стала поводитися неадекватно, водячи групу випробовуваних по колу, приводячи їх в непотрібні кімнати, зависаючи. В той момент, коли учасники потрапляли в конференц-зал, починала спрацьовувати сигналізація, яка повідомляла, що в будівлі є пожежа. Кімнати заповнювалися штучним димом. У відповідь на це робот, пропонуючи слідувати за ним, починав «виводити» піддослідних з будівлі.

Студенти, сліпо слідуючи за машиною, не вірили, що в небезпечній для їхнього життя обстановці вона стане робити помилки. У групи не виникали сумніви навіть тоді, коли робот вів людей в протилежному від виходу напрямку, хоча, як зазначили вчені, вони спочатку зробили все можливе, щоб довіру до робота було підірвано.

Як вважають дослідники, запропонований ними експеримент є одним з перших способів вивчення взаємин «розумних» машин і людини у надзвичайній ситуації. Він доводить, що надмірна довіра до роботів іноді може бути згубною для людини. Чи довіряти «шматку металу» приготування їжі, керування транспортним засобом або виховання дітей — автори залишають питання відкритим.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
comments powered by HyperComments