Главная / Людина / Людина на 97% складається з зоряної речовини

Людина на 97% складається з зоряної речовини

Теза про те, що людина і всі земні об’єкти складаються з космічної речовини, зовсім не нова. Про це, зокрема, говорив відомий американський астроном і популяризатор науки Карл Саган. Однак зараз астрономи з США змогли більш точно з’ясувати походження атомів людини.

84e67de03009be46b17e5b0bbc0c8a1f

Нові результати, отримані в рамках масштабного проекту Слоановський цифровий огляд неба (SDSS), були представлені на зустрічі Американського астрономічного товариства.

Велика частина найважливіших хімічних елементів, що лежать в основі життя на Землі, з’явилася в надрах світил. Вчені навіть придумали спеціальну абревіатуру – CHNOPS, що містить вуглець (C), водень (H), азот (N), кисень (O), фосфор (P) і сірку (S). Зараз, використовуючи SDSS, астрономи виміряли концентрацію цих елементів в 150 тис. світил нашої Галактики. Це було зроблено за допомогою аналізу спектрів світил. Розщепивши світло далекої зірки в спектрографі і проаналізувавши лінії окремих елементів в отриманому спектрі, вчені змогли з’ясувати зміст тих або інших атомів в надрах зірки.

Задача була виконана за допомогою спектрографа APOGEE, який встановлений на телескопі Apache Point. Виявилося, що людина на 97% складається з речовини, яка з’явилася в надрах світил. Дослідження також є надзвичайно важливим для розуміння природи Чумацького Шляху. Так, вчені прийшли до висновку, що внутрішні області нашої рідної Галактики мають більше важких елементів. Це обумовлено тим, що там знаходяться більш старі світила, які в ході своєї еволюції напрацювали більше важких елементів, ніж більш молоді зірки зовнішніх частин Галактики.

Нові дані дозволили вченим краще зрозуміти те, звідки на нашій планеті з’явився той чи інший хімічний елемент. Так, астрономи виділили шість основних процесів: нуклеосинтез при Великому вибуху, вибухи масивних зірок, злиття нейтронних зірок, смерть маломасивних зірок, ядерні реакції під дією космічних променів і вибухи білих карликів.

Нагадаємо, нещодавно інша група дослідників прийшла до висновку, що найбільш далекі зірки Чумацького Шляху можуть бути «гостями» з іншої галактики.

 

 
comments powered by HyperComments