Головна / Людина / Люди ніколи не забувають свою рідну мову

Люди ніколи не забувають свою рідну мову

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Оцініть статтю!)
Загрузка...
   

Не має значення, чи ви говорите досі вільно на рідній мові або не можете пригадати жодного слова з неї, перша мова, яку ви дізналися, будучи дитиною, незворотньо змінює мозок. Канадські дослідники з Університету Макґілла і Монреальського неврологічного інституту виявили, що вплив мови в ранньому віці впливає навіть на те, як людина говорить на іншій мові багато років потому. Це відбувається навіть у тих, хто ніколи не говорив на рідній мові більшу частину свого життя, і у тих, хто вважає, що вони забули її.

efea5c2959f0d5862c0ef8926d63c510

Фахівці провели експеримент на трьох групах дітей у віці від 10 до 17 років з різним мовним середовищем. Одна група дітей народилася у французьких сім’ях і говорила французькою мовою; діти другої групи говорили двома мовами – французькою та китайською; в той час як третя група складалася з китайських дітей, які були прийняті французькими сім’ями і вже не говорили на китайській.

Всіх випробовуваних попросили виконати ідентичне завдання – ідентифікувати нібито французькі слова, які насправді нічого не означають, такі як «vapagne» або «chansette». Під час випробування дослідники використовували функціональну магнітно-резонансну томографію для моніторингу активності ділянок мозку.

У той час як три групи виконали завдання однаково добре, МРТ виявило деякі відмінності в активації областей мозку. Так, одномовні використовували тільки ліву нижню лобову звивину і передню часточку острівця – дві області, імовірно пов’язані з мовною обробкою звуків – але у дітей з двох інших груп, франко-китайських двомовних дітей та усиновлених, активізувалися зовсім інші розділи мозку. Це були права середня лобова звивина, ліва медіальна лобова кора і двосторонні верхні скроневі звивини. Іншими словами, дослідження показало, наскільки діти, які не говорять рідною мовою більшу частину життя, все ще обробляють звуки аналогічно двомовним дітям.

Натхнення: healthvesti.com

 
Loading...
comments powered by HyperComments