Главная / Людина / Люди ніколи не забувають свою рідну мову

Люди ніколи не забувають свою рідну мову

Не має значення, чи ви говорите досі вільно на рідній мові або не можете пригадати жодного слова з неї, перша мова, яку ви дізналися, будучи дитиною, незворотньо змінює мозок. Канадські дослідники з Університету Макґілла і Монреальського неврологічного інституту виявили, що вплив мови в ранньому віці впливає навіть на те, як людина говорить на іншій мові багато років потому. Це відбувається навіть у тих, хто ніколи не говорив на рідній мові більшу частину свого життя, і у тих, хто вважає, що вони забули її.

efea5c2959f0d5862c0ef8926d63c510

Фахівці провели експеримент на трьох групах дітей у віці від 10 до 17 років з різним мовним середовищем. Одна група дітей народилася у французьких сім’ях і говорила французькою мовою; діти другої групи говорили двома мовами – французькою та китайською; в той час як третя група складалася з китайських дітей, які були прийняті французькими сім’ями і вже не говорили на китайській.

Всіх випробовуваних попросили виконати ідентичне завдання – ідентифікувати нібито французькі слова, які насправді нічого не означають, такі як «vapagne» або «chansette». Під час випробування дослідники використовували функціональну магнітно-резонансну томографію для моніторингу активності ділянок мозку.

У той час як три групи виконали завдання однаково добре, МРТ виявило деякі відмінності в активації областей мозку. Так, одномовні використовували тільки ліву нижню лобову звивину і передню часточку острівця – дві області, імовірно пов’язані з мовною обробкою звуків – але у дітей з двох інших груп, франко-китайських двомовних дітей та усиновлених, активізувалися зовсім інші розділи мозку. Це були права середня лобова звивина, ліва медіальна лобова кора і двосторонні верхні скроневі звивини. Іншими словами, дослідження показало, наскільки діти, які не говорять рідною мовою більшу частину життя, все ще обробляють звуки аналогічно двомовним дітям.

Натхнення: healthvesti.com

 

 
comments powered by HyperComments