Главная / Земля / Людство позбулося 25% дикої природи за 10 років

Людство позбулося 25% дикої природи за 10 років

Вчені з університету Квінсленда провели дослідження, результати якого виглядають досить жалюгідно. Як виявилося, за останні 10 років людство втратило 25% дикої природи.

Відповідно, створеним організацією захисту диких тварин 10 років тому топографічним атласам з позначеннями природно-охоронних територій, розмір цих еко-ландшафтів, які не торкнулася рука людини, дорівнював 33% від всієї поверхні Землі. Однак на сьогоднішній день площа природних заповідних зон скоротилася до 23%. Ділянки дикої природи в Латинській Америці зменшилися на третину, а в Африці – на 14%. Найбільш вціліли природні масиви Північної Америки, північна територія Азії і Австралія.

На думку керівника аналітичного дослідження Джеймса Уотсона, причина зменшення екологічних територій криється в темпах розвитку технічного прогресу, в ході якого відбувається вирубка лісів, осушення водойм ітд. У підсумку дикі тварини позбавляються звичних для них ареалів проживання і гинуть. У наші дні багато представників флори і фауни перебувають на межі зникнення.

 

 
comments powered by HyperComments