Главная / Здоров'я / Малярія все ще є гострою проблемою для людства

Малярія все ще є гострою проблемою для людства

Малярія залишається гострою проблемою для людства, особливо в Африці південніше Сахари: у 2015 році нею захворіло в світі 212 млн осіб і 449 тисяч померло. Такі дані приведені в опублікованому у вівторок в Женеві щорічній доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) про боротьбу з цією хворобою.

309b191b9da3ba5cb963e4102d7c18a2

«На Африку південніше Сахари припадає непропорційно велика частка глобального тягаря малярії, — наголошується в дослідженні. — В 2015 році в регіоні було зареєстровано 90% випадків цієї недуги і 92% випадків смерті від неї». При цьому особливо вразливі діти у віці до п’яти років — на них припадає, за оцінками експертів, близько 70% всіх смертей від малярії.

ВООЗ констатує наявність «істотних розривів у контролі за поширенням хвороби: 43% населення в країнах Африки південніше Сахари не користуються захисними протимоскітними сітками або засобами проти комах, що розпилюються всередині приміщень, хоча саме ці методи є основними в боротьбі з розповсюджувачами захворювання.

Разом з тим, автори доповіді відзначають значний прогрес у протидії малярії: з 29% до 51% збільшилася за минулі п’ять років в 22 африканських країнах кількість дітей, до яких у лікарнях були застосовані сучасні методи діагностики малярії. З 6% до 31% зросла кількість жінок, які мали можливість прийняти не менше трьох рекомендованих доз ліків від малярії в профілактичних цілях.

Хоча інвестиції в боротьбу з малярією з 2000 по 2010 рік зросли в наступні роки фонди не збільшуються, говориться в доповіді. ВООЗ підкреслює «термінову потребу в більшому фінансуванні». У 2015 році на боротьбу з недугою було виділено $2,9 млрд, що становить лише 45% від поставленої мети збільшення цих засобів до 2020 року до 6,4 млрд доларів.

 
comments powered by HyperComments