Главная / Земля / Марсіанська атмосфера придатна для життя мікроорганізмів

Марсіанська атмосфера придатна для життя мікроорганізмів

Мікроби, які вважаються найбільш простими і стародавніми організмами на Землі, можуть вижити в екстремально тонкій марсіанській атмосфері, повідомляється в новому дослідженні.

4bbbd77d9a6947300615f2b95b5baaa0

У новій роботі група дослідників на чолі з астробіологом Ребеккою Мікол (Rebecca Mickol) з Університету Арканзасу, США, провела експеримент, в ході якого була досліджена здатність бактерій, званих метаногенами, виживати в умовах розрідженої атмосфери, що імітує марсіанську.

Досліджувані в ході експерименту чотири види бактерій-метаногенів були поміщені в тестові пробірки з рідинами, що імітують рідини, які протікають через підповерхневі марсіанські водоносні шари. Харчуванням для мікробів служив молекулярний водень, а рідини зверху були накриті бавовняними тампонами, які, в свою чергу, були покриті ґрунтом, що імітує поверхню Марса. З усіх пробірок було відкачано повітря до залишкового тиску приблизно в шість тисячних часток атмосфери.

Результати цих експериментів показали, що всі ці бактерії-метаногени змогли вижити в пробірках при низьких тисках протягом заданого часу експерименту, який складав від 3 до 21 дня. «Ці експерименти показують, що для деяких біологічних видів тиск не має великого значення», — сказала Мікол.

«Наступним етапом наших досліджень стане включення в експеримент фактора температури. Ми збираємося відтворити в нашій лабораторії низькі температури, яким піддаються організми, гіпотетично існують на поверхні Червоної планети», — пояснила вона.

 

 
comments powered by HyperComments