Главная / Земля / Майбутнє Землі під загрозою

Майбутнє Землі під загрозою

zemlia-zahrozaЧисельність населення планети перевищила позначку в 7 мільярдів. У прогнозах на майбутнє демографи розділилися на два табори. Одні стверджують, що людству у зв’язку з перенаселенням загрожує нестача природних ресурсів. Інші, навпаки, зауважують тенденцію уповільнення темпів зростання.

Подолавши межу в 7 мільярдів, чисельність населення продовжує зростати. Деякі світові ЗМІ у зв’язку з цим забили тривогу. Наприклад, головний висновок із серії статей американської газети Los Angeles Times за темою демографії досить похмурий: у зв’язку з перенаселенням майбутні умови життя переважної більшості людей будуть критичними.
Це дійсно так, погоджується провідний науковий співробітник Інституту демографії Росії Микита Мкртчян, більш того — зростання населення загрожує існуванню самої планети.

«Планета бореться за своє самозбереження. А людина кидає їй виклик. І він вже помітний. Це і глобальне потепління, і взагалі, руйнування природного середовища. Людство має або перестати рости, або знайти якісь екологічно правильні рішення для забезпечення себе в майбутньому».

Учені підрахували, що для збільшення чисельності з 6 до 7 мільярдів людству знадобилося 13 років. А появи шестимільярдного жителя люди чекали на рік менше. Зважаючи на слова прихильників теорії уповільнення темпів зростання населення, можна зробити висновок, що катастрофічні процеси в майбутньому будуть пов’язані зовсім не з перенаселенням планети. Навпаки, основною проблемою буде демографічна деградація, пояснює редактор інформаційно-аналітичного порталу «Демографія.ру» Ігор Бєлобородов.

«Наші проблеми лежать в площині наднизької народжуваності та руйнування традиційних сімейних цінностей, які забезпечували всю людську історію і ріст населення. Зараз цього не має, тому що весь світовий приріст фактично забезпечують всього лише 39 держави на Африканському континенті. Якщо ж взяти Європу , зокрема, країни англо-саксонського світу, то ми побачимо дуже тривожну демографічну динаміку. За останні 40 років відбулося більш ніж дворазове зниження народжуваності. І, до речі, для довідки: вже до 2028-2030 років почне скорочуватися населення Китаю «.

Тисячоліттями народжуваність повинна була залишатися дуже високою, щоб дозволити людству пережити епідемії, війни і голод. У певний момент завдяки розвитку нових технологій смертність в Європі і Північній Америці пішла на спад. Населення швидко зростало, але потім крива народжуваності різко пішла вниз. Схема може повторитися у всьому світі. Наприклад, навіть у країнах з високою народжуваністю, таких як Бразилія, Індія або Мексика — за останні десятиліття народжуваність скоротилася в 2-3 рази. Фахівці називають цю ситуацію «демографічним переходом». Якщо в результаті цього світовий рівень народжуваності стабілізується на середньоєвропейської позначці, а це півтора дитини на одну жінку, — то через триста років чисельність населення планети навряд чи перевищить один мільярд.

Натхнення: http://ecoportal.su

 

 
comments powered by HyperComments