Главная / Здоров'я / Мертва їжа з мікрохвильовки. Правда і вигадка про НВЧ печах

Мертва їжа з мікрохвильовки. Правда і вигадка про НВЧ печах

Це як у казці: в одній пляшці жива вода, в іншій мертва. Їжа з мікрохвильовки тепер вважається шкідливою, хоча ще порівняно недавно мікрохвилі були модним і здоровим способом готувати. В її користь особливо завжди була швидкість, бо навіть після відомих страшилок, все-одно багато людей НВЧ печами користуються і навіть купують нові.

Принцип роботи мікрохвильової печі

Мікрохвильовки випромінюють з частотою 2450 МГц з довжиною хвилі 12,25 см. Це стандартна характеристика, вона незмінна у всіх НВЧ печей. На продукти електромагнітне поле мікрохвильовій печі діє так, що молекули у них вишиковуються уздовж силових ліній і починають швидко обертатися. Інтенсивний рух створює тертя і призводить до нагрівання продукту. Таким чином – так, молекулярна структура продукту змінюється. Але вона змінюється і при простому варінні на газовій плиті, запіканні в духовці – при будь-якій тепловій обробці їжі. Якби структура в процесі приготування не змінювалася, то їжа залишалася б сирою. Іншими словами, ми самі цього хочемо, ура, ми досягли мети.

Небезпека випромінювання працюючої пічки

В цілях безпеки рекомендують перебувати від працюючої НВЧ печі на відстані не менше одного метра. Цього цілком достатньо, щоб уникнути шкідливого впливу мікрохвиль, якщо корпус пічки не справляється зі своєю захисною функцією. У нормі ж все мікрохвильовки ізольовані екраном, в тому числі і прозорі дверцята. Через кілька років безперервної роботи піч може стати небезпечна, бо тими з них, яким більше 10 років, користуватися не рекомендують.

Можна це їсти?

Те, що приготоване в мікрохвильовій печі, так само безпечно, як і приготована в каструлі на газовій плиті. Про це заявляє ВООЗ, і не має нічого проти застосування цього зручного пристрою.

Гарячу їжу після приготування в мікрохвилях все ж краще не їсти, почекайте, поки охолоне до 40 градусів.

Можуть страви з мікрохвильовки стати канцерогенними, або міняти генетичний код людини? Про це зараз говорять більше з іронією, так як сама суть розщеплення в травному тракті продуктів на складові виключає таку можливість. Це також, як з генномодифікованими овочами.

Але все ж багато хто вважають метод приготування їжі за допомогою електромагнітного випромінювання неприродним, а отже і шкідливим. А якщо людина в чомусь переконана, то це буде впливати сильніше будь-яких мікрохвиль.

Натхнення: www.likar.info

 

 
comments powered by HyperComments