Главная / Здоров'я / Ми старші на 15 років від свого віку

Ми старші на 15 років від свого віку

вік людиниСьогоднішнє доросле покоління людей настільки обтяжене хворобами, що воно фактично на 15 років старше, ніж їх батьки та бабусі з дідусями, коли вони були в тому ж віці, стверджують вчені. Люди сьогодні частіше страждають від гіпертонії, діабету і ожиріння, ніж попередні покоління, і це «завдяки» слабкому здоров’ю, повідомляється в результатах дослідження, опублікованого в «Європейському журналі превентивної кардіології».

Вивчивши дані шести тисяч дорослих людей у віці 20, 30, 40, 50 років протягом 25-річного періоду, вчені виявили, що молоде покоління має більш слабке «метаболічне» здоров’я — яке спричинює низку проблем, що включає гіпертонію і зайву вагу. У дослідженні показано, що чоловіки в свої 30-ті роки були на 20 відсотків більш схильні мати зайву вагу, ніж їх ровесники в попередніх поколіннях, у той час як дівчата у свої 20-роки були в два рази більш схильні до ожиріння, ніж жінки в їх віці десять років тому. Артеріальний тиск також підвищився серед молодого покоління, як у чоловіків, так і у жінок.

Автор Гербен Халсеггі з Голландського національного інституту охорони здоров’я і навколишнього середовища пояснює, що молоде покоління «на 15 років випереджає» старші поколінні в плані «метаболічного здоров’я». Він стверджує: «Нещодавно народжене покоління дорослих мають значно гірші показники, ніж їхні попередники. Наприклад, поширення ожиріння серед більш пізніх поколінь чоловіків і жінок у середньому віці 40 років подібно показникам у покоління із середнім віком 55 років. Це означає, що молодше покоління на 15 років випереджає старше покоління і буде страждати від ожиріння більш тривалий час ».

За словами фахівця, необхідна потреба контролю над здоровою вагою — шляхом заохочення до фізичної активності і збалансованому харчуванню, особливо серед пізніх поколінь. «Результати також означають, що з огляду на те, що поширеність куріння у високорозвинених країнах зменшується, ймовірно, ми побачимо зрушення в картині неінфекційних хвороб, пов’язаних з курінням — таких як рак легенів — до хвороб, пов’язаними з ожирінням, такі як діабет. Це зменшення поширеності куріння і поліпшення якості охорони здоров’я зараз є важливими провідними силами в збільшенні тривалості життя пізніших поколінь, і дуже ймовірно, що в найближчому майбутньому воно продовжить своє зростання. Але також можливо і те, що у більш віддаленій перспективі в результаті нашої поточної тенденції в ситуації з ожирінням, швидкість подовження життя може сповільнитися, хоча важко зараз судити про це », повідомляє Dailymail.

Натхнення: novostioede.ru

 
comments powered by HyperComments