Главная / Здоров'я / Мікроби в спортзалі: 5 способів захиститися від них

Мікроби в спортзалі: 5 способів захиститися від них

 
 

Спортклуб – місце, де підхопити інфекцію напростіше. Особливо багато патогенних бактерій в роздягальнях і душових. Ми розповімо вам про п’ять елементарних гігієнічних заходів, які дозволять вам уникнути неприємного контакту з хвороботворними мікробами.

1. Мийте руки

Так, це звучить банально, і ви, природно, про це знаєте. Ось, правда, далеко не всі розуміють важливість цієї простої гігієнічної процедури. Перед тим, як увійти в роздягальню – мийте руки; переодяглися – сполосніть руки; після повернення із залу – знову вимийте руки з милом. Знайте, що в спортзалі майже на всіх предметах (будь то тренажери або дверні ручки) повно бактерій, і приносити їх до себе додому вже точно не потрібно!

У спортзалі намагайтеся як можна рідше чіпати обличчя руками. Так ви ризикуєте занести інфекцію в ніс, рот або очі, що загрожує розвитком застуд, ангін або кон’юнктивіту.

2. Ода рушникові

Рушник – ваш найближчий друг в спортзалі. Завжди беріть його з собою. А краще – майте пачку паперових серветок, якими будете витирати піт з обличчя.

Тренажери в спортзалах, звичайно ж, протирають, але дезінфекцію навряд чи хтось буде проводити. Кожен спортсмен після себе залишає на снаряді безліч бактерій, які виходять з потом. Ви запросто можете підкласти рушник під спину або сідниці. Після тренування варто кинути рушник в прання.

3. Як боротися з золотистим стафілококом?

Є група патогенних мікроорганізмів, які здатні вистояти навіть найжорсткіші гігієнічні процедури. До таких належить і золотистий стафілокок. Навіть на випраному рушникові ця бактерія може зберігатися кілька днів. Гине золотистий стафілокок тільки при пранні і сушці з високою температурою.

Майте на увазі, що рушники, які добре вбирають воду, зберігають в собі значно більше бактерій. Тому краще придбати собі спеціальний спортивний рушник, який легко відпирається від патогенних мікробів.

4. Не ходіть босоніж

Звичка ходити босоніж в роздягальні і душовій – вірний шлях до грибка стоп. Завжди носіть з собою шльопанці, які захистять вас від контакту із зараженою підлогою. Навіть якщо ви забули шльопанці будинку, то не полінуйтеся – поверніться за ними або відмініть тренування. Грибок – дуже «приставуча» інфекція, і позбутися від неї не так то просто.

 

5. Антибактеріальні серветки

Порада всім, хто відвідує спортзали: не потрібно бути параноїками і боятися торкатися до речей. Ми лише закликаємо вас дотримуватися елементарних заходів безпеки. Які дозволять вам мінімізувати ймовірність інфекції. Якщо ви все-таки вже дуже налякані бактеріями в спортзалі, то рекомендуємо мати при собі вологі серветки і спеціальні антисептичні засоби для рук, які можна придбати в будь-якій аптеці або в магазині.

Натхнення: www.likar.info

 
comments powered by HyperComments