Главная / Здоров'я / Мінеральна вода: інструкція до застосування

Мінеральна вода: інструкція до застосування

Мінеральні води багаті необхідними для повноцінної роботи організму речовинами, а деякі з них надають лікувальний ефект і показані як ліки. Як правильно вибрати мінеральну воду та приймати її, дізнайтеся з статті.

За призначенням мінеральні води поділяють на столові, лікувально-столові, лікувальні. Ця класифікація заснована на загальній мінералізації складі води.

Мінералізація визначається залежно від вмісту мінеральних речовин в одному кубічному дециметрі.

Слабомінералізовані – до 2 г на дм3, маломінералізовані – до 5г, середньомінералізовані – до 10г, високомінералізовані – до 15г.

Склад мінеральних вод має ключове значення для того, при якому стані вони можуть бути корисні. Багато мінералок мають специфічний склад, і при необдуманому вживанні можуть нашкодити здоров’ю. Тому, перш ніж пити воду, вивчіть етикетку або порадьтеся з лікарем.

Дія мінеральних сполук у водах на організм

Гідрокарбонати у мінеральній воді визначають її лужну реакцію. Такі води призначають при інфекційних захворюваннях, подагрі, як профілактичний засіб при цукровому діабеті. Створює додатковий гідрокарбонатний буфер в організмі, перешкоджає закисленню внутрішнього середовища. Не рекомендується для регулярного пиття, але може бути на столі періодично.

Хлориди надають воді лікувальні властивості для шлунково-кишкового тракту, печінки, холециститу, дискінезії жовчовивідних шляхів. Протипоказані при артеріальній гіпертензії.

Сульфатні мінеральні води призначають як жовчогінний і проносний засіб, рекомендують при ожирінні, захворюваннях печінки, цукровому діабеті.

Магній, залізо та інші речовини в мінеральних водах, сприяють поповненню запасів мінералів організму.

  • При підвищеній кислотності шлунка та хронічному гастриті призначають гідрокарбонатно-сульфатні, карбонатні негазовані води
  • Знижена кислотність шлунка – хлоридно-сульфатні, вуглекислі мінеральні води з високою і середньою мінералізацією
  • Хронічний панкреатит – хлоридно-сульфатні, сульфатні, гідрокарбонатні води з високою і середньою мінералізацією
  • Оксалатні камені в нирках, сечокислі диурези – мінеральна вода з кислотністю 7,2-8,5 гідрокарбонатні
  • Фосфатні камені в нирках – кремнієві, фтористі, залізисті мінеральні води кислотністю 3,5-6,8

Епізодичний прийом будь-якої мінеральної води, навіть без знань її лікувальних властивостей, не завдасть шкоди. Якщо ж у вас є улюблена мінеральна вода, то варто з’ясувати її мінеральний склад, кислотність, вміст газів. Можливо, вода вам подобається саме тому, що допомагає впоратися з вашою проблемою зі здоров’ям.

Особливості прийому мінеральної води

Важливо також час прийому мінеральної води і її температура, об’єм порції. Якщо ви хочете поліпшити секрецію соляної кислоти в шлунку, то лікувальну воду слід пити за півгодини до їжі маленькими ковтками. Якщо ж секрецію кислоти потрібно знизити, то потрібно випити склянку мінералки залпом за годину-півтора до прийому їжі.

Читайте також: 

Лікувальні високомінералізовані води слід пити курсами, не довше трьох-чотирьох тижнів, з такою ж перервою у прийманні.

При порушенні роботи кишечника, запорах, рекомендують пити воду температурою не вище 20 градусів. Якщо є порушення роботи шлунку, то температура води повинна бути близькою до температури тіла. При холециститах, жовчнокам’яній хворобі, гепатитах призначають мінеральну воду, підігріту до 50 градусів.

Натхнення: www.likar.info

 

 
comments powered by HyperComments