Головна / Всесвіт / МКС вирішили оснастити лазерною гарматою для знищення космічного сміття

МКС вирішили оснастити лазерною гарматою для знищення космічного сміття

 

Міжнародна космічна станція (МКС) може отримати лазерну гармату для знищення космічного сміття. В кінцевому підсумку це могло б послужити основою для розробки ефективної стратегії захисту навколоземної орбіти від антропогенних забруднень, повідомляє Discovery News.

9a26a1a101c0b805ac906a76a0b1d846

Для виявлення космічного сміття вчені пропонують використовувати телескоп, спроектований раніше для виявлення з борту МКС космічних променів. Як відзначають фахівці, обстріл чужорідних частинок, потенційно небезпечних для орбітальної станції, може виявитися ефективних способом її захисту від космічного сміття.

Для моніторингу космічного сміття вчені вирішили використовувати інструмент Extreme Universe Space Observatory (EUSO) — обсерваторію, яку в 2017 році, як очікується, встановлять на японському модулі станції. Лазерна гармата, яка буде збивати космічне сміття, поки знаходиться в стадії розробки.

Очікується, що ультрафіолетовий лазер буде генерувати близько десяти тисяч імпульсів в секунду. Це дозволить розігрівати частинки сміття на відстані ста кілометрів, після чого в результаті реактивного випаровування вони будуть спрямовані у бік Землі, в атмосфері якої згорять.

Читайте також: 

Для перевірки працездатності системи вчені зібралися відправити на МКС її малопотужну копію. Вчені оцінили, що на навколоземній орбіті знаходиться близько трьох тисяч тонн космічного сміття — занедбаних супутників, елементів ракет і розгінних блоків, продуктів їх зіткнень та інших фрагментів космічних апаратів.

Ці елементи можуть рухатися на навколоземній орбіті зі швидкістю до 36 тисяч кілометрів на годину і легко ушкоджують обшивку космічних апаратів. Більшість космічних апаратів витримують удари частинок при їх лінійних розмірах до одного сантиметра. В разі зіткнення з іншим сміттям небезпека зростає. Особливо це стосується частинок розмірами від одного до десяти сантиметрів, які важко виявити.

Натхнення: earth-chronicles.ru

 
Loading...
comments powered by HyperComments