Главная / Земля / Молюски очолили перелік істот-довгожителів за версією журналу Time

Молюски очолили перелік істот-довгожителів за версією журналу Time

 
 

Морський двостулковий молюск Arctica islandica, що мешкає у водах Атлантичного і Північного Льодовитого океанів, можливо, найбільш довгоживуча істота на Землі — його вік може досягати 500 років. Журнал Time в своєму останньому номері помістив цього молюска, розмір якого не перевищує кулака дорослої людини, на перше місце в переліку організмів-довгожителів.

Молюски очолили перелік істот-довгожителів за версією журналу Time

«Деякі дослідники вважають, що секрет довгого життя цього молюска — в здатності захищати від руйнування протеїни, з яких складається його тіло, — повідомляє журнал. — Цей механізм захисту, якщо в ньому вдасться розібратися, може відкрити шлях для лікування хвороби Альцгеймера та інших захворювань , викликаних похилим віком «.

На другому місці в списку довгожителів, складеному журналом, виявився гренландський кит, тривалість життя якого може досягати 200 років. «Особливість цього морського ссавця в тому, що у нього, як і у слона, практично не виникає ракових захворювань, — зазначає видання. — Вчені в 2015 році вже здійснили секвенування його генома і визначили ті гени, які відповідають за відновлення пошкодженої ДНК, що може вказувати на причину довгого життя ».

Третю сходинку в переліку поділили гігантські черепахи, тривалість життя яких досягає 100 років, і червоні морські їжаки, що мешкають в північній частині Тихого океану. «На думку дослідників, секрет їхнього довголіття — в здатності до регенерації, — пояснює журнал. — Їх теломери — кінцеві ділянки хромосом, які виконують захисну функцію — з роками не коротшають, на відміну від процесів в людському організмі ».

Читайте також: 

На четвертому місці опинилися такі різні представники фауни, як слони і папуги з терміном життя в 70 років. Найбільш довготривалим серед пернатих вважають какапо, або совиного папугу, що мешкає в Новій Зеландії — деякі особини цього виду живуть до 90 років і, як вважають дослідники, секрет їхнього довголіття — в уповільненому життєвому циклі.

Знак питання поставили укладачі переліку проти так званої «безсмертної медузи» виду Turritopsis dohrnii — єдиної, хто здатний з дорослої особини повертатися в стадію поліпа. «Можливо, що це пов’язано зі здатністю перетворювати клітини одного виду в клітини іншого виду, — зазначає Time. — Таку здатність мають і людські стовбурові клітини ».

 
comments powered by HyperComments