Главная / Здоров'я / Мутовані «супер-воші» виявлені у 24 штатах

Мутовані «супер-воші» виявлені у 24 штатах

 
 

Початок навчального року загрожує школярам великими неприємностями, більшими від нескінченної домашної роботи і поганих відміток. Вчені попереджають батьків про нову біду: супер-воші.

Вчені, що досліджують популяцію вошей у країні оголосили про те, що ці комахи — виявлені вже в 24 штатах — розвили в собі здатність протистояти звичайним безрецептурних засобів боротьби з ними.

«Ми встановили, що 104 109 популяцій вошей, які ми спостерігали, володіють підвищеним рівнем генної мутації, пов’язаної із стійкістю до піретроїдів» — заявив один з дослідників, професор Південного іллінойського університету Кйонг Йун.

Піретроїди — тип інсектициду, який часто застосовують для боротьби з комарами і іншими комахами, включаючи вошей. Воші-мутанти розвинули в собі здатність протистояти цьому інсектициду, що використовується в багатьох засобах для дітей і дорослих. Їх передача, як відомо, відбувається при зіткненні головами, наприклад, під час обіймів, і при користуванні загальними предметами для голови — шапками, гребінцями і т. д.

Професор Йун заспокоює батьків: в арсеналі вчених все ще є засоби і для таких стійких комах — всі вони виключно рецептурні і виписуються лікарем.

Відомий факт залишається фактом: чим більше ми використовуємо хімікати, тим вірніше організми, проти яких вони спрямовані, розвинуть в собі здатність протистояти їм. «Хороша новина: воші не є переносниками хвороб, — говорить професор Йун. — Але ніхто ще не відміняв дискомфорту і сорому».

Натхнення: zdorovie.com

 
comments powered by HyperComments