Главная / Земля / На Гаваях в районі вулкана Кілауеа перевернулося магнітне поле

На Гаваях в районі вулкана Кілауеа перевернулося магнітне поле

Вчені виявили, що магнітне поле в районі вулкана Кілауеа на Гаваях змінило напрям. Тепер воно перевернулося в протилежну сторону і спрямовано не туди куди направлено магнітне поле на іншій частині планети.

Дане відкриття спершу поставило вчених у глухий кут, потім геологи висунули гіпотезу про причини цього дивного явища. За їх словами магма, яка залягає під кальдерою вулкана, містить величезну кількість заліза і по суті ця магма являє собою плаваючий магніт, який і вплинув на переполюсовку магнітного поля.

Вчені вважають, що 780000 років тому магнітне поле Землі з нез’ясовних причин змінилося і Південний полюс став Північним, саме тоді лава під гавайським вулканом застигла перетворившись на шматок заліза оточений скелями, але полюси цього величезного шматка заліза зберегли те положення, яке було до зміни магнітних полюсів на всій планеті і тепер коли магма розплавилася, цей древній істинний магнітний компас показує полюса там де вони були до загального перевороту полюсів в давнину.

Більше того, вчені вважають, що наша планета стрімко наближається до чергової глобальної зміни полюсів. Магнітне поле землі дуже ослабло і полюса ледве триматися на своїх місцях і дуже скоро все може повторитися, як це було в минулому і полюса повернуться на свої звичні місця, Північ стане Півднем, а Південь — Північчю.

 
comments powered by HyperComments