Главная / Всесвіт / На Марсі виявлені непрямі ознаки існування життя

На Марсі виявлені непрямі ознаки існування життя

Фахівці NASA, що працюють з марсоходом Curiosity, зафіксували «спалах» метану в атмосфері Марса, а також виявили у кам’яній крихті, отриманій при бурінні Червоної планети, інші органічні молекули. І те, і інше може свідчити про наявність на Марсі живих організмів, хоча в обох випадках пояснення може виявитися і іншим, повідомляють в американському аерокосмічному агентстві.

17-12-14-foto-600x443-1

Один з приладів, встановлених на марсохід, протягом 20 місяців періодично заміряв рівень метану в атмосфері. Як виявилося, рівень цей десятикратно зріс на стику 2013 і 2014, після чого повернувся на колишній рівень. За словами вчених, це свідчить про те, що в метана існує якесь конкретне джерело. Втім, це не обов’язково означає, що таким джерелом є мікроорганізми — наприклад, подібний ефект при певних умовах досягається і при взаємодії каменю з водою.

Читайте також: Curiosity: раніше клімат Марса був іншим

Органічні молекули, тобто складні молекули, що містять вуглець, а також найчастіше водень, в марсіанській породі були виявлені вперше. Ці «цеглинки життя» можуть свідчити про те, що навіть якщо на Марсі немає і не було життя, умови для її зародження на ньому існувати все-таки можуть. З іншого боку, також не виключено, що молекули ці були занесені на Марс метеоритом.

Натхнення: strf.ru

 
comments powered by HyperComments