Главная / Всесвіт / На Плутоні виявлено аномально яскраві зони

На Плутоні виявлено аномально яскраві зони

 
 

Автоматична міжпланетна станція NASA «Нові горизонти» передала на Землю ряд свіжих знімків поверхні Плутона. На зображеннях, отриманих за допомогою камери LORRI (Long-Range Reconnaissance Imager) можна побачити більш темні і більш яскраві ділянки на поверхні карликової планети. Знімки та їх опис наводяться в прес-релізі NASA.

b497eec3d740f968408b27f524836464

NASA/JHU-APL/SwRI

Найсвітліша зона розташовується на одному з полюсів. Вчені припускають, що ця зона може бути полярною шапкою, хоча поки розрішення фотографій (5 мікрорадіан) недостатньо для того, щоб говорити про це напевно. У будь-якому випадку, вже зараз зрозуміло, що поверхня Плутона досить неоднорідна. Також були отримані знімки супутника Плутона – Харона.

З моменту відкриття в 1930 році, Плутон залишається одним з найзагадковіших тіл Сонячної системи. Головне питання пов’язане зі структурою його поверхні. Вважається, що на Плутоні повинно бути багато метанового льоду і льоду з азоту і моноокису вуглецю. Можуть існувати там і кілька різновидів водяного
льоду. За різними оцінками, загальна маса льоду різних речовин сягає від 30 до 50 відсотків маси цієї карликової планети. Все це робить цілком ймовірним існування на Плутоні полярної шапки.

Читайте також: 

Місія «Нові горизонти» була запущена 19 січня 2006 року. Міжпланетна станція вже встигла облетіти Юпітер, а в середині липня цього року вона максимально наблизиться до Плутона – на відстань не більше 12,5 тисяч кілометрів. В подальшому апарат повинен провести дослідження об’єктів у поясі Койпера. На борту «Нових горизонтів» зберігається капсула з прахом першовідкривача Плутона – Клайду Томбо.

 
comments powered by HyperComments