Главная / Всесвіт / На Proxima b є озера і річки

На Proxima b є озера і річки

Європейські вчені припустили існування на найближчій до Сонця землеподібній екзопланеті Proxima b озер. Для цього автори використовували наявні кліматичні моделі, що описують планети Сонячної системи.

4900f50f6a59e25175889fa5075314d4
У більшості випадків можливість наявності на Proxima b рідкої води пояснюється характером обертання екзопланети навколо зірки Проксима Центавра і присутністю щільної атмосфери. Розглянуті науковцями сценарії в основному допускають існування на планеті водойм.

Якщо Proxima b знаходиться в приливному захопленні із зіркою (завжди повернена до неї однією стороною), то наявність на її поверхні 0,6 земного обсягу води допускає присутність в регіоні межування між освітленою і темною сторонами небесного тіла рідкої води. Коли тиск вуглекислого газу в атмосфері Proxima b перевищує один бар, океан покриє всю її поверхню.

Про виявлення Proxima b стало відомо в середу, 24 серпня. Навколо материнської зірки екзопланета обертається по майже круговій орбіті на відстані 0,05 астрономічної одиниці (7,5 мільйона кілометрів). Рік на Proxima b триває 11,2 доби. Небесне тіло приблизно в 1,3 рази важче від Землі, а середня температура її поверхні близька до нуля градусів Цельсія — це всього на 10 градусів нижче, ніж у Землі, і на кілька десятків градусів вище, ніж у Марса.

 
comments powered by HyperComments