Главная / Всесвіт / На Юпітері вирують гігантські циклони (відео)

На Юпітері вирують гігантські циклони (відео)

 
 

Несподіване відкриття зробили вчені НАСА після другого зближення космічної станції «Юнона» з Юпітером. На зображеннях, які зафіксувала камера-телескоп JunoCam, вони розгледіли величезний циклон.

Знімки зроблені в кінці серпня, але тільки недавно апарат передав їх на Землю. Діаметр циклону досягає семи тисяч кілометрів, що всього лише в два рази менше діаметра нашої планети. Висота циклону – 85 кілометрів.

Його розміри дослідники змогли визначити по тінях, відображеним на фотографіях. Вчені кажуть: ймовірно, це найпотужніший циклон, який вони коли-небудь бачили. [Скотт Болтон, дослідник програми «Юнона»]: «Уявляєте, в яку атмосферу ви потрапили б, якби летіли над Юпітером на літаку або ще гірше – на повітряній кулі. Ви побачили б торнадо розміром з пів Землі і висотою майже 100 кілометрів. Це -циклон-звір».

Місія «Юнона» почалася в серпні 2011 року в рамках програми НАСА «Нові рубежі». Її мета – вивчення гравітаційного і магнітного полів Юпітера і перевірка гіпотези про наявність у газового гіганта твердого ядра. Космічний зонд вийшов на орбіту Юпітера в липні цього року. На цьому тижні міжпланетна станція перейшла в безпечний режим. Все наукове обладнання «Юнони» відключилося.

Однак вона як і раніше може підтримувати зв’язок з Землею. Як повідомляють фахівці NASA, космічний зонд перемикається в безпечний режим при нештатній ситуації. За даними агентства, в даний час апарат знаходиться в нормальному стані. У НАСА розраховують, що бортовий комп’ютер повністю відновить роботу наукового обладнання до 11 грудня. В цей день «Юнона» знову максимально наблизиться до Юпітера.

 
comments powered by HyperComments