Главная / Фото / Найстародавніший міст в Китаї (фото)

Найстародавніший міст в Китаї (фото)

Пролягаючи по затоці між повітами Цзіньцзян (Jinjiang) і Наньань (Nan’an), на захід від міста Фучжоу (Fuzhou), цей красивий міст XII століття, також відомий під назвою «Міст в п’ять лі», побудований з великих кам’яних блоків.

3d891474025a2c71072457244f6107ad

Його довжина перевищує два кілометри, складаючи 2070 метрів, якщо бути точними. Міст Аньпін є другим по довжині мостом після 2437-метрового мосту Костянтина Великого через Дунай, збудованого в 328 році і який простояв всього близько 40 років, він вважався найдовшим древнім мостом у світі. До 1905 року міст Аньпін був найдовшим у Китаї.

«Міст у п’ять лі» знаходиться в міському окрузі Цюаньчжоу (Quanzhou), перетинаючи те, що спочатку було естуарієм річки Шицзін (Shijing), яка поділяє місто Анхай (Anhai) в повіті Цзіньцзян зі східної сторони ріки від міста Шейтоу (Shuitou) в повіті Наньан з західної сторони річки. Місто Анхай раніше називався Аньпін, звідки і походить назва мосту.

Міст був зведений у 1151 році, Південний період династії Сун, через 13 років після початку будівництва. Він складається з 331 прольоту з гранітних балок, що спираються на верхівки кам’яних опор у вигляді човнів. Найбільша балка важить 25 тонн.

Спочатку на мосту було п’ять павільйонів, де пішоходи могли відпочити, проте до наших днів зберігся тільки один — Павільйон Шейсин (Shuixin). Це кам’яна шестикутна п’ятиповерхова пагода висотою майже 25 метрів, з якої відкривається гарний вигляд.

Спочатку міст був на 150 метрів довшим, але через замети мулу в естуарії він став коротшим.

Естуарій річки Шицзін в цій частині найбільш замулено, тому зараз міст пролягає через те, що можна назвати озерами або ставками, розділеними заболоченими територіями. У декількох сотнях метрів на південь від історичного мосту Аньпін річку Шицзін перетинає сучасна громадська магістраль, що проходить по досить короткому мосту.

Сьогодні міст є історичним місцем, що охороняється державою, а на території навколо нього в даний час ведуться роботи по створенню парків.

 
comments powered by HyperComments