Главная / Земля / Найглибша підводна печера у світі

Найглибша підводна печера у світі

 
 

Чеські спелеологи довели, що печера біля міста Граніце в Чехії — найглибша в світі. Дослідницький робот занурився на глибину 404 метрів і так і не досяг дна.

e8617c1c1c3002633bb5d6adbc197972
Члени Чеського спелеологічного товариства і журнал National Geographic оголосили, що підводна печера в Межах Оломоуцького краю на сході Чехії тепер може вважатися найглибшою підводною печерою у світі.

Про те, що до дна в Граніцькій печері далеко, знали давно. У 1995 році вдалося опуститися на 205 метрів; дна дослідники не досягли, але і без цього печера увійшла в список найбільш глибоких в країні. А 27 вересня 2016 року спелеологічна експедиція під керівництвом польського дослідника Крістофа Старнавські (Krzysztof Starnawski) за допомогою робота опустилася на глибину 404 метрів.

Читайте також: 

Від входу в печеру до поверхні води майже 70 метрів; далі — глибше. Спочатку робот під контролем водолаза протягнув вимірювальний шнур до глибини 370 метрів. Там людині довелося покинути машину. Залишених 34 метри робот сам пройшов під дистанційним керуванням оператора. Дна робот не досяг; на подальше занурення просто не вистачило довжини кабелю.

Досі найглибшою підводною печерою у світі вважалася дель Поццо Мерро в Італії, найбільш підтверджена глибина якої становить 392 метри.

 
comments powered by HyperComments