Главная / Аналітика / Найкращі країни для ведення бізнесу, рейтинг Світового банку

Найкращі країни для ведення бізнесу, рейтинг Світового банку

Експерти Світового банку назвали кращі країни, де підприємцям найпростіше вести справи. Місця в рейтингу розташовуються відповідно до ступеня зручності для ведення бізнесу – наприклад, у такій країні фірму швидко зареєструють, вести звітність можна і без зайвої бюрократичної тяганини, а законодавство ясне, прозоре і доброзичливе по відношенню до підприємця.

1-27-11-2016-600-375-3

Представники Світового банку проаналізували роботу 130 000 підприємців з 139 країн. Найкращі країни для ведення бізнесу оцінювалися по 10 пунктах, кожен з яких обчислювався по кількох показників; чим нижчий бал, тим більше зручності у підприємця.

10. Македонія

Надійні офшорні зони в Македонії з’явилися лише кілька років тому, але уряд країни намагається максимально полегшити життя підприємцям. 5 з 10 показників набрали від 4 до 16 балів, а над іншим македонцям належить ще попрацювати. Особливо над реєстрацією нерухомості – вона в Македонії досить складна і отримала 48 балів.

9. Швеція

В цілому картина в Швеції виглядає досить сприятливою для підприємця – всі показники знаходяться якщо не в першій десятці, то точно у другій. Із загальної благополучної картини вибивається тільки дуже низька можливість отримати кредит – вона набрала 75 балів.

8. США

США – країна контрастів. Якщо там з неймовірною легкістю можна отримати кредит (2 бали) і оголосити себе банкрутом (5 балів), то ось отримати дозвіл на будівництво вимагає набагато більше часу і зусиль – у цього показника 39 балів. Не радує і американське податкове законодавство, забезпечення виробництва або офісу електрикою і комунікаціями, а також реєстрація власності – всі ці показники набрали по 36 балів. Найважче в США почати власний бізнес – численні перепони на шляху підприємців набрали у експертів 51 бал.

7. Великобританія

Всі аспекти підприємницької діяльності у Великобританії отримали приблизно рівну кількість балів – від 6 до 31. На загальному тлі виділяється тільки реєстрація нерухомості, яка в Англії обходиться підприємцям потом, кров’ю і сльозами; недарма вона отримала 47 балів. І в майбутньому цей показник, схоже, буде тільки погіршуватися.

6. Норвегія

Показники в розвиненій країні – Норвегії в цілому сприятливі і, як правило, розташовані в першій або другій десятці. Тут досить просто забезпечити контору або виробництво електрикою і комунікаціями (12 балів), зареєструвати нерухомість (14 балів), а захист міноритарних інвесторів взагалі отримала 9 балів. Але для тих бізнесменів, хто хоче отримати кредит, в Норвегії доведеться несолодко – цей пункт набрав 75 балів. Однак судячи з динаміки розвитку Норвегія в найближчому майбутньому намагатиметься компенсувати цей недолік.

5. Південна Корея

Показники Південної Кореї демонструють суперечливу картину – деякі аспекти підприємницької діяльності тут дуже прості і йдуть з рахунком від 1 до 5, а деякі – дуже складні. Важко в Кореї доводиться тим, хто хоче отримати дозвіл на будівництво (31 бал), зареєструвати нерухомість (39 балів) і отримати кредит (44 бали). Та й податки платити не так щоб просто – цей показник отримав 23 бали.

4. Гонконг

Більшість показників Гонконгу знаходяться в першій десятці – там дуже легко почати власну справу, отримати дозвіл на будівництво, забезпечити компанію електрикою і комунікаціями і платити податки – всі ці показники перебувають у першій п’ятірці. Ускладнює життя гонконгським і іноземним підприємцям тільки реєстрація нерухомості – вона вкрай недружелюбна до бізнесменів і отримала 61 бал.

3. Данія

Одна з найблагополучніших європейських країн дуже зручна для ведення бізнесу. Складніше всього в Данії отримати кредит – цей показник отримав досить низьку оцінку 32, хоча вона і набагато менше ніж в інших скандинавських країн, які потрапили в топ-10. Мабуть, суворі нащадки вікінгів неохоче діляться нажитим добром навіть під відсотки. А інші показники розташовані якщо не в першій десятці, то вже точно у другій.

2. Сінгапур

Це офшорна зона, де все підпорядковано залучення все нових і нових підприємців. Загальні показники у Сінгапуру досить невеликі, більшість з них набрали від 1 до 10 балів, але є й винятки – наприклад, ступінь зручності визнання компанії неплатоспроможною була оцінена в 29 балів.

1. Нова Зеландія

І перше місце в рейтингу кращих країн для ведення бізнесу дісталося невеликій країні з населенням всього 4.5 млн громадян. На думку укладачів рейтингу, платити податки в Новій Зеландії так само легко, як купити пакет молока. Організовувати свій бізнес тут найпростіше – по половині показників країна ківі і маорі займає почесне перше місце. Однак і в цьому безхмарному для бізнесменів раю є свої мінуси – наприклад, зручність організації міжнародної торгівлі. Цей показник у Новій Зеландії найнижчий і знаходиться на 55 місці.

Натхнення: basetop.ru

 

 
comments powered by HyperComments