Главная / Технології / Намалюй собі будинок з бетону

Намалюй собі будинок з бетону

 
 

Вже незабаром будинок дійсно можна буде «намалювати», точніше, надрукувати. І надрукує його особливий 3D-принтер, причому не з чого-небудь, а з … бетону!

Як повідомляє в останньому номері британський журнал «Digital Construction», процес «друку з бетону» розроблений в університеті Лафборо у Великобританії. Він дозволяє шляхом пошарового нанесення бетонної суміші створювати готові деталі майбутньої будівлі. Зрозуміло, мова йде не про якісь примітивні форми плоских стінових панелях або плит перекриття — їх, звичайно ж, простіше і дешевше робити традиційним способом. Використання 3D -принтера потрібно в тих випадках, коли потрібно створити деталі нестандартної форми, які, за задумом архітектора, додадуть будівлі унікальний, неповторний вигляд.

beton_na_3-D

Все починається зі створення креслення, за яким малюється комп’ютерна модель майбутньої деталі. Принтер, відповідно до закладеного в комп’ютер шаблону, шар за шаром доводить цементний розчин до заданої конфігурації. Таким чином, принтер може «намалювати» деталь самої різної конфігурації.

У підсумку виходить конструкція заданої форми, яку залишається лише відшліфувати і поставити в потрібне місце.

Поки мова йде про конструкції, що не містять арматури, а значить, не несучих значних навантажень. Але і цього цілком достатньо для створення фасадів з унікальними характеристиками.

beton_na_3-D01

Фахівці не сумніваються, що подібна технологія, здатна виробляти будівельні компоненти з небаченим досі ступенем персоналізації, може відкрити нову еру в архітектурі, яка, з одного боку, буде максимально адаптована до навколишнього середовища, а з іншого – повністю інтегрована з технологічною стороною будівельного процесу. Цікаво інше, чи зможе 3-D друк в подальшому друкувати вікна до таких будівель? Комплексна робота одним розчерком… принтера. Але поки цього не сталося, замовляймо http://www.roletu.com.ua/ чи інші міста області, щоби у вашій оселі дійсно було затишно.

 
comments powered by HyperComments