Главная / Технології / Нанотехнології у виробництві телевізорів

Нанотехнології у виробництві телевізорів

 
 

У цьому році у виробництво запустять телевізори нового покоління, їх вдосконалять за допомогою квантових точок без вмісту кадмію. Модернізовані телевізори стануть першим продуктом споживчого ринку, створеним із застосуванням наноматеріалів такого роду.

15-02-15-foto-600x407-2

Квантові точки, використовувані в дисплеях, розробили в Nanoco, компанії, яка ось уже 12 років створює наноматеріали. Використання квантових точок позначиться на перенесенні кольорів РК-екранів, цей параметр помітно покращиться.

В даний час популярні білі світлодіоди, їх використовують для фонового підсвічування дисплеїв. Але їх можливості не дозволяють добре відображати всі кольори, оскільки в червоних і зелених спектральних частинах випромінювання недостатньо. Саме на розширення колірного діапазону і розраховані квантові точки, у вигляді тонкої плівки розміщені між дисплеєм і світлодіодом.

http://go.ad2upapp.com/afu.php?id=869299
Nanoco почала розвиватися в 2001 році багато в чому завдяки Університету Манчестера. Він є акціонером Nanoco і сьогодні. Основою перших квантових точок, виготовлених компанією, був кадмій. Подальшому розвитку виробництва завадив закон, що обмежує використання матеріалів на базі важких металів, оскільки вони токсичні і з їх експлуатацією пов’язані екологічні проблеми. У 2004-му Nanoco зайнялася розробкою квантових точок без застосування важких металів. Сьогоднішні квантові точки отримують із складних сплавів. Розробники можуть надавати квантовим точкам потрібні оптичні властивості і змінювати їх параметри.

15-02-15-foto-600x265-1

Продукцією компанії користувалися наукоємні виробництва, але зараз Nanoco виходить на споживчий ринок. І першим продуктом стане телевізор, створений із застосуванням нанотехнологій. Проект з’явився завдяки заключенню партнерства між LG Electronics і Dow Chemical Company. У цих компаній є ексклюзивна ліцензія, що дозволяє виробляти і продавати елементи з використанням дозволених квантових точок в сегменті дисплеїв. Перший покращений телевізор представили в січні на Consumer Electronics Show.

Читайте також: Через три роки майже всі телевізори стануть «розумними»

Запуск нової лінії телевізорів відкриває для Nanoco споживчий ринок і дає компанії широкі можливості.

Натхнення: innoros.ru

 
comments powered by HyperComments