Главная / Всесвіт / NASA хоче зловити один з астероїдів Сонячної системи

NASA хоче зловити один з астероїдів Сонячної системи

У космосі немає нестачі астероїдів, сонячна система переповнена ними: астероїдні пояси між Марсом і Юпітером, пояс імені Койпер і багато інших. У зв’язку з цим NASA хоче зловити один з них для подальших досліджень та вивчення.

Астероїди за своєю природою є джерелами різноманітних металів, води та інших корисних копалин. Раніше вчені розглядати ловлю астероїдів як щось надзвичайне, наукову фантастику. На сьогоднішній день ця ідея здається цілком реальною. У 2016 році NASA запустить космічний апарат на один з астероїдів, спробує відрізати від нього частину і повернутися з нею на нашу планету. Про всі деталі місії на 800 мільйонів доларів агентство розповіло 17 серпня на брифінгу.

Вчені планують 8 вересня запустити апарат OSIRIS-Rex на космічне тіло Bennu. Зліт відбудеться з мису Канаверал. Примітно, що астрофізики назвали астероїд Бенну в честь давньоєгипетського фенікса, а апарат, який до нього надсилається – назвали як бога Єгипту Осіріса. Відразу видно, що у астрономів є почуття гумору, якщо згадати як супутник Juno досліджував орбіту Юпітера.

Політ апарату буде тривати протягом двох років, після чого він пробуде на поверхні космічного тіла ще три роки, досліджуючи і вимірюючи температуру. Після всіх маніпуляцій він самостійно відокремить потрібний шматок від 50 грам до 2 кілограм. Якщо задумане все ж вдасться здійснити, то він стане першим космічним пристроєм, який зміг переправити матеріали з досліджуваного об’єкта.

Разом з цим агентство готує ще одну місію під назвою Asteroid Redirect Mission, яку планують запустити в 2021 році. Вартість її складе 1,4 мільярда доларів. Мета проекту – забрати астероїд з групи Афіни на орбіту Місяця, через деякий час до нього відправлять астронавтів для збору зразків. Крім того, апарат спробує змінити траєкторію з допомогою гравітаційного маневрування. Пристрій працює на електрореактивній тязі, яка вже пройшла випробування в Огайо.

 
comments powered by HyperComments