Главная / Всесвіт / НАСА отримало останні фотографії Титану від «Кассіні»

НАСА отримало останні фотографії Титану від «Кассіні»

Зонд «Кассіні» успішно завершив серію маневрів, які вивели його на траєкторію зіткнення з Сатурном, і передав на Землю останні фотографії Титану, найбільш землеподібного місяця Сатурна, повідомляє НАСА.


«Успішне завершення цього прольоту означає, що ми вступили в «Фінал Опери» і вже не можемо повернутися назад. Тепер зонд рухається по балістичній траєкторії, і навіть якщо ми спробуємо змінити його траєкторію за допомогою маневрових двигунів, ми все одно опинимося в атмосфері Сатурна 15 вересня цього року», — заявив Ерл Мейз (Earl Maize), керівник місії «Кассіні» в НАСА.

У минулу суботу «Кассіні» офіційно почав останню фазу свого життя, в останній раз зустрівшись з Титаном. Зближення з цим місяцем Сатурна допомогло зонду поміняти траєкторію польоту і вийти на курс зіткнення з планетою-гігантом, в атмосфері якої він згорить в кінці вересня цього року, зробивши 22 прольоту через проміжок між кільцями і їх «володарем».

В суботу «Кассіні» пролетів на рекордно близькій відстані від поверхні Титану, опустившись на висоту 979 кілометрів від його поверхні. В ході цього прольоту зонд отримав безліч нових фотографій планети, у тому числі і ряду раніше невивчених територій, а також просвітив її вуглеводневі озера і моря за допомогою своїх радарів.

Завдяки зближенню з Титаном, швидкість зонда зросла приблизно на три тисячі кілометрів у годину, а його орбіта витягнулася і помітно змінилася.

 
comments powered by HyperComments