Главная / Гумор / НАСА випадково продало сумку з місячними зразками з корабля «Аполлон-11»

НАСА випадково продало сумку з місячними зразками з корабля «Аполлон-11»

 
 

НАСА випадково продало артефакт з корабля «Аполлон-11», який у 1969 році висадився на Місяці, і тепер намагається її повернути через суд.

434a9e0bfbb05cf226c7540272b3c30e

Американські астронавти Ніл Армстронг і Базз Олдрін 20 липня 1969 року здійснили посадку на Місяць в модулі «Орел» космічного корабля «Аполлон-11». На очах мільйонів телеглядачів, які спостерігали висадку на Місяць в прямому ефірі, Армстронг зістрибнув з останньої сходинки місячного посадкового модуля. Армстронг провів за межами космічного корабля 2 години 21 хвилину. Олдрін став другою людиною, що ступила на небесне тіло, зробивши кілометрову прогулянку по поверхні Місяця.

Продана через канцелярську помилку сумка використовувалася для збору зразків місячної породи в 1969 році. У тканини, з якої зроблена сумка, все ще знаходяться фрагменти місячних зразків.

Мешканці США з Іллінойсу Ненсі Карлсон вдалося купити сумку за 995 доларів, але НАСА стверджує, що це безцінний «рідкісний артефакт, якщо не національне надбання». Помилку виявили, коли Карлсон надіслала її назад в НАСА для автентифікації.

НАСА ухвалила рішення зберегти сумку і зараз співпрацює з федеральними прокурорами, щоб відновити законне право власності.

Це не перший раз, коли навколо сумки розгорівся спір. У 2005 році директора космічного центру в Канзасі визнали винним у тому, що він вкрав і виставив на аукціон космічні артефакти НАСА. В ході розслідування сумку з «Аполлона-11» виявили в його гаражі.

 
comments powered by HyperComments