Главная / Всесвіт / НАСА запустило станцію до головної загрози для Землі (відео)

НАСА запустило станцію до головної загрози для Землі (відео)

НАСА запустило місію OSIRIS-REx (Origins Spectral Interpretation Resource Identification Security Regolith Explorer) до астероїда Бенну, який вважається одним з найбільш небезпечних для Землі об’єктів. Пряма трансляція старту здійснювалася на сайті агентства.

2b177515278d31d280ed420a92db3b1c
Запуск місії OSIRIS-REx відбувся в 19:05 (01:05 київського часу ) на ракеті-носії Atlas V з космодрому на мисі Канаверал. У 2018 році вона досягне своєї мети — астероїда Бенну, фрагмент якого на капсулі повинен потрапити на Землю в 2023 році.

Крім цього, станція OSIRIS-REx вивчить зміну траєкторії руху Бенну, обумовлене тепловим випромінюванням через ефект Ярковського. Також астрономи планують скласти докладну карту астероїда і дослідити його хімічний склад.

Місія OSIRIS-REx — третя і остання в рамках програми дослідження найменш вивчених районів Сонячної системи New Frontiers, підтримуваної НАСА. До цього були New Horizons, присвячена дослідженню Плутона, і Juno (Jupiter Polar Orbiter), метою якої стало вивчення магнітосфери Юпітера.

Середній діаметр Бенну — приблизно 500 метрів, період обертання навколо Сонця — 1,2 року. Астероїд, на думку НАСА, є одним з найбільш небезпечних з відомих людині небесних об’єктів — найближче до планети він буде в 2135 році, коли опиниться на відстані близько 300 тисяч кілометрів від Землі.

 

 
comments powered by HyperComments