Главная / Фото / Найбільший літак у світі (фото)

Найбільший літак у світі (фото)

 
 

Найбільший літак у світі — український Ан-225 «Мрія» на момент створення не мав конкурентів за габаритами і досі є найбільшим у світі, хоча вже і не з таким колосальним відривом від зарубіжних конкурентів.

Спочатку Ан-255 створювався для перевезення великогабаритних компонентів орбітального корабля-космоплану в рамках проекту «Буран» (передбачалося навіть використовувати літак в якості першого розгінного ступеня при запуску космічного корабля — від цієї ідеї пізніше відмовилися), але оскільки проект обмежився єдиним запуском 15 листопада 1988 року — «Мрія» був перепрофільований у звичайний вантажний літак.

Планувалося побудувати два таких літака, але поки на ходу знаходиться лише один примірник — той самий, що колись ніс на собі «Буран», другий же гігант поки що готовий лише на 70%. Якщо з’явиться замовник — літак буде добудований, але за приблизними підрахунками на це потрібно не менше $120 мільйонів.

Найбільший літак у світі є шестимоторным турбореактивним високопланом (так називають літаки, крила яких кріпляться до верхньої частини фюзеляжу) з стріловидними крилами і двокилевою хвостовою частиною.

У довжину «Мрія» досягає 84 метрів, у висоту — 18,2 м, розмах його крил становить 88,4 метра, їх площа — 905 квадратних метрів. Літак здатний летіти з крейсерською швидкістю 800 км/год і максимальною 850 км/ч) при сумарній масі 640 тонн.

Щоб хоча б приблизно собі уявляти габарити Ан-225, наведемо невелику статистику: у вантажному відсіку літака можна перевозити 50 легкових автомобілів/16 десятитонних універсальних авіаційних контейнерів/ — моновантажі вагою до 200 т (всілякі генератори, турбіни, самоскиди «БелАЗ», «Комацу», «Юклід» і їм подібні).

Практична стеля знаходиться на висоті 11 тисяч метрів, максимальна дальність польоту — 15400 кілометрів, при цьому в крейсерському режимі літак витрачає 15921 літрів пального на годину.

Найбільший літак у світі досі є рекордсменом за габаритами і вантажопідйомностю за всю історію літакобудування. Програє він лише за одним показником — розмахом крила — дерев’яний літаючий човен Hughes H-4 Hercules (згодом отримав прізвисько «Смерековий Гусак»), розроблений в США для одночасного транспортування 750 повністю споряджених солдатів і запущений в повітря всього один раз — 2 листопада 1947 року — у зв’язку із тим, що до моменту закінчення його будівництва війна вже закінчилася, і потреба в такій літаючій машині відпала. Сьогодні «Смерековий Гусак» є експонатом музею Лонг-Біч у Каліфорнії, як і раніше демонструючи безпрецедентний для літаючих апаратів 95-метровий розмах крил.

Крім того, Ан-225 встановив ще безліч всіляких рекордів, що стосуються вантажопідйомності/довжини вантажів/злітної ваги, продовжуючи курсувати з колосальними вантажами між материками і континентами, незважаючи на свій досить поважний вік.

Натхнення: www.fresher.ru

 
comments powered by HyperComments