Главная / Фото / Найдивніші речі з нашого Всесвіту

Найдивніші речі з нашого Всесвіту

 
 

Наша Всесвіт — дивовижне місце, де можна зустріти все, що завгодно. Позаземна цивілізація, напевно, криється в одній з далеких Галактик, і, можливо, ми скоро зустрінемо справжніх братів по розуму. Масивні чорні діри виявилися проривами в інші виміри — так, принаймні, стверджує Стівен Хокінг, і у нас немає причин не вірити цьому славетному вченому.

Буквально кожен місяць астрономи зі всього світу знаходять щось нове, не з’ясовне сучасною наукою. Ми перебуваємо на дуже низькому ступені розвитку і не розуміємо навіть частки речей, що відбуваються навколо нас. Перед вами — 10 найбільш дивних космічних явищ, які помітили астрономи останнім часом.

Туманність Бумеранга

Температура в -272° C робить Туманність Бумеранга найхолоднішим місцем у всій Всесвіту. Виною тому — постійне розширення туманності зі швидкістю в 367000 миль в годину, що, на хвилиночку, в 10 разів швидше, ніж пересувається найшвидший рукотворний об’єкт у Всесвіті, апарат New Horizons.

R136a1

Ця зірка в 256 разів масивніше нашого Сонця і світить 7,4 млн разів яскравіше. Іншими словами, це просто гігант. Вчені вважають, що об’єкт R136a1 сформований з декількох інших зірок, але до цих пір не можуть зрозуміти, чому він існує так довго.

Найстаріша Чорна Діра

Об’єкт J0100 + 2802 може вважатися найбільш старою чорною дірою в галактиці. Коли Всесвіту було всього 875 000 000, ця діра вже була сформована з 12 мільярдів сонць. Для порівняння, чорна діра в центрі Чумацького Шляху має розміри всього в 5 мільйона Сонць.

HD 189733b

Синій відтінок цієї планети може нагадати вам світовий океан, або приємний літній день. Але не варто обманюватися: цей величезний газовий гігант обертається на мінімальній орбіті, дуже близько до своєї зірки. Тут води нема й ніколи її не буде. Температура — 900 градусів за Цельсієм і блакитне небо — дощ з розплавленого скла.

Галактика Х

Галактика Х, виявлена індійськими астрономами, майже повністю складається з загадкової чорної матерії. Помітити її вдалося тільки завдяки впливу галактики на навколишні зірки. Вчені припускають, що перед ними — початок творіння найбільшої чорної діри Всесвіту.

Хмара Сміт

Гігантська газова хмара в декілька мільйонів разів перевищує масу нашого Сонця. І, на відміну від нього, Хмара Сміт мчить у бік Чумацького шляху. 70 мільйонів років тому, воно вже стикалося з нашою галактикою. Через 30 мільйонів років, астрономи передбачають нове зіткнення, але ніхто не знає, до чого це призведе.

Планета-відлюдник

Вік нещодавно виявленої астрономами самотньої планети — всього 70 мільйонів років. Вона знаходиться досить близько від нашої галактики. Швидше за все, об’єкт CFBDSIR2149 був викинутий зі своєї рідної системи і тепер веде існування відлюдника.

Астероїд Круїтні

Круїтні — рідкісне явище, поява якого досі не можуть пояснити астрономи. Це навколоземний астероїд, який регулярно пролітає на небезпечно близькій відстані від нашої планети. Він рухається в орбітальному резонансі з Землею і, теоретично, вріжеться в неї через кілька мільйонів років. Розміри Круїтні призведуть, ймовірно, до загибелі всього живого.

Пульсар Чорна Вдова

Нейтронна зірка залишається від вибуху масивної зірки і зветься пульсаром. Чорна Вдова пульсар мілісекундний, випромінюючий, до того ж, гамма-промені. Він буквально поїдає планету, що обертається разом з нею.

Скупчення галактик Ель Гордо

У такому неосяжному місці, яким є наш всесвіт, знаходиться чимало дуже і дуже дивних речей. Одне з явищ — гігантське скупчення галактик Ель Гордо. Воно знаходиться в 9,7 мільярдів світлових років від нас. Тут міститься близько 3,000,000,000,000,000 (трьох мільйонів мільярдів зірок). Шанс знайти тут позаземне життя дуже великий.

Натхнення: www.fresher.ru

 
comments powered by HyperComments