Главная / Людина / Небезпечні бактерії, як виявилося, можна перемогти без антибіотиків

Небезпечні бактерії, як виявилося, можна перемогти без антибіотиків

Бактерії C. difficile, що живуть в кишечнику багатьох людей, не викликають захворювань. Але якщо імунітет ослаблений, то бактерії починають проявляти надмірну активність, провокуючи серйозну інфекцію і колонізуючи організм. Антибіотики вбивають C. difficile. Але разом з тим гинуть і корисні бактерії, що стримують зростання C. difficile, відзначає Voa News.

29-09-15-foto-600x338-1

На щастя, вчені виявили лікарський агент — ебселен. Він не вбиває C. difficile, однак не дає цим бактеріям виділяти токсини, що викликають запалення тканин, запобігає небезпечному для життя зневодненню і діареї, як показали дослідження Стенфордського університету. По суті, препарат дозволяє зберегти корисну мікрофлору і одночасно купірує захворювання.

Були проведені експерименти з гризунами. Тим, кому вводили сполуку, залишалися в живих. А тварини з контрольної групи гинули протягом двох днів. Хороша новина: ебселен безпечний для людей. Він не провокує виникнення побічних токсичних ефектів. До речі, зараз ебселен тестують як ліки проти інсульту і біполярного розладу. Ебселен — селен-органічне з’єднання, що є антиоксидантом. Вже доведено, що воно захищає нейрони після ішемії мозку.

 

 
comments powered by HyperComments