Главная / Здоров'я / Нестача цього вітаміну – причина вашої зайвої ваги!

Нестача цього вітаміну – причина вашої зайвої ваги!

Вітаміни і мінерали потрібні не тільки для того, щоб запобігти застуді! Від них ще і залежить ваша вага!

Згідно журналу Американського Коледжу Харчування, існує тісний взаємозв’язок між кількістю вживаних вітамінів і мінералів і масою тіла. Так, недолік такого важливого вітаміну, як вітаміну А, може негативно позначитися на вашій вазі.

Дослідники проаналізували дані опитувань понад 18000 добровольців, які були проведені протягом 7 років. Виявилося, що люди, які страждають ожирінням, споживають на 5-12% менше поживних речовин, ніж щасливчики з нормальною вагою. Серед товстунів на 20% частіше зустрічається дефіцит вітаміну А, вітаміну С і магнію. Також вони споживають недостатня кількість кальцію, вітаміну Е і вітаміну D.

У чому ж причина цього феномена?

Можливо, люди, які страждають ожирінням, віддають перевагу їжі з меншим вмістом вітамінів і мінералів. Проте автори дослідження пропонують і інше пояснення. Недостатнє надходження деяких необхідних речовин служить однією з причин зайвої ваги. Згідно з даними наукових публікацій, вітамін А бере участь у регуляції жирових клітин і гормонів, які вони виробляють. Таким чином, неадекватне надходження вітаміну А може позначатися на масі тіла. А вітамін Д впливає на секрецію гормону лептину, який відповідає за відчуття голоду і відкладання жиру в організмі.

Занепокоїлись, чи маєте ви достатню кількість вітамінів? Правильно робите: близько 40% дорослих людей відчувають нестачу вітамінів А, С, Д, Е, кальцію і магнію.

Як з’їсти рекомендовані денні дози цих вітамінів і мінералів:

Вітамін А: півчашки вареного шпинату або 1 середня солодка картоплина.

Вітамін Д: 1 варене яйце + 100 грамів консервованого лосося + 1 чашка збагаченого знежиреного молока.

Вітамін Е: півчаші сирого мигдалю або півчаші обсмаженого насіння соняшнику.

Магній: півчаші обсмаженого насіння гарбуза + 50 грам темного шоколаду.

 

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru

 
comments powered by HyperComments