Главная / Земля / Невелика ділянка землі зможе нагодувати всю Землю

Невелика ділянка землі зможе нагодувати всю Землю

Новий проект по створенню технології виробництва харчування зможе задовольнити світовий попит на білкову їжу. При цьому завод, що кормитеме мільярди людей, буде займати менше місця, ніж місто Нью-Йорк.

Звучить неймовірно, фантастично, особливо на тлі розмов про прийдешню продовольчу кризу, яка залишить без їжі половину населення Землі.

Дійсно, сучасне сільське господарство, засноване на технологіях, яким вже більше 10 тис. років, безнадійно застаріло і не здатне адекватно реагувати на зростаюче населення Землі навіть з урахуванням генетично модифікованих культур. Але проект Pronutria розробляє новий технологічний процес, який дозволить виробляти велику кількість білкової їжі на невеликій ділянці землі. Сьогодні тваринництво використовує 45% кращих сухопутних територій і викидає більше парникових газів, ніж автомобілі, літаки, і всі інші види транспорту разом узяті.

Дослідні взірці установок для безперервного виробництва білкової їжі. Ці невеликі панелі за кількістю виробленого «м’яса» можна порівняти з великим стадом корів. Зрозуміло, що технологія Nutriculture не вимагає великих пасовищ, складного догляду за худобою, негуманного забою тварин, оброблення туш, складної обробки для транспортування та зберігання. Все це дає можливість забезпечити населення Землі якісною їжею при мінімумі витрат

Концепція виробництва їжі компанії Pronutria, названа Nutriculture, в 1000 разів ефективніша сучасного тваринництва, виготовляє безпечні високоякісні продукти і робить мінімальний вплив на навколишнє середовище.

На чому заснована ця технологія? Насамперед фахівці Pronutria зібрали безпрецедентно велику базу даних білків, необхідних організму людини. За допомогою спеціальних алгоритмів і комп’ютерних моделей, вчені вибрали самі живильні, смачні і доступні у виробництві білки, які містяться в нашій звичній їжі. За допомогою цього ж інструмента вдалося підібрати оптимальний склад продукту харчування і вирішити одвічну проблему компромісу між смаком, терміном зберігання і поживністю продукту.

Але головним проривом в технології Nutriculture стало відкриття того факту, що окремі фотосинтезуючі клітини можна змінити таким чином, що вони зможуть забезпечити безперервне та ефективне виробництво основних білків, ліпідів, цукрів або вітамінів. При цьому в якості сировини використовується тільки сонячне світло, двоокис вуглецю, азот, і прісна або солона вода.

Вирощування великих обсягів клітинних культур, наприклад тих же мікроводоростей, сьогодні не проблема. У Pronutria вважають, що можна встановлювати фабрики з виробництва білкового концентрату різного типу в самих різних куточках планети. Від звичних сільськогосподарських угідь такі заводи будуть відрізнятися наявністю сонячних модулів, спеціального обладнання для виробництва їжі різної консистенції: твердої, рідкої або гелеподібної. «Ферма майбутнього» буде схожа на сучасні сонячні електростанції: ряди панелей, всередині яких розвиваються фотосинтезуючі клітини, що виробляють широкий спектр поживних речовин.

Нова протеїнова їжа поки носить загальну назву Essenteins, але розробники стверджують, що варіацій смаку і консистенції буде багато, щоб задовольнити будь-яку людину. Білкова їжа особливо потрібна планеті, так як для мінімум 1 млрд. чоловік м’ясо досі залишається, фактично, предметом розкоші. Ще досі на нашій планеті мільйони дітей, яким не вистачає білкової їжі. З сучасною системою сільського господарства, виробництва і розповсюдження продуктів, судячи з усього, цю проблему не вирішити.

Натхнення: rnd.cnews.ru

 

 
comments powered by HyperComments