Главная / Людина / Нейрохірург: У недалекому майбутньому мозкові імпланти дозволять людям подумки керувати ґаджетами

Нейрохірург: У недалекому майбутньому мозкові імпланти дозволять людям подумки керувати ґаджетами

Один з кращих американських нейрохірургів переконаний, що в найближчому майбутньому люди почнуть використовувати комп’ютерне обладнання, імплантоване прямо в мозок, що дозволяє безпосередньо спілкуватися з електронними пристроями силою думки.


44-річний доктор Ерік Лейтардт з Університету Вашингтона (Сент-Луїс, США) сподівається, що зможе застати період злиття людини і машини. Нейрохірург вважає, що пацієнти в кінцевому підсумку дозволять медикам імплантувати спеціальні чіпи прямо в мозок для забезпечення зв’язку з комп’ютерними ґаджетами, а також для спілкування з іншими людьми за допомогою електронної телепатії.

«Справжня нейронна інтеграція обов’язково відбудеться, — заявив доктор Лейтард. — Питання лише в тому, коли. Скільки часу пройде, перш ніж технології, що застосовуються в сучасних смартфонах, будуть стиснуті досить, щоб легко імплантуватися в людські голови. Враховуючи темпи, з якими сьогодні розвиваються технології, не виключено, що через 20 років всю начинку мобільного телефону можна буде вмістити в рисовому зернятку. Таке можна було б ввести в голову з мінімально інвазивним втручанням, але дозволило б забезпечити обчислення, необхідні для створення дійсно ефективного інтерфейсу «мозок-комп’ютер».

За словами вченого, подібні імпланти, крім іншого, дозволять своїм носіям відчувати широкий спектр «сенсорних переживань» за допомогою віртуальної реальності, навіть не виходячи з дому. Нейрохірург вважає, що в довгостроковій перспективі люди будуть вставляти собі мозкові імпланти з тією ж легкістю, з якою сьогодні наносять татуювання або лягають під ніж пластичного хірурга.

 

 
comments powered by HyperComments