Главная / Земля / Нічне полювання китів у світлі північного сяйва

Нічне полювання китів у світлі північного сяйва

Два дні тому в інтернеті з’явилося нове коротке, але приголомшливе відео північного сяйва. На цей раз оператору вдалося сфотографувати, як північне сяйво освітило полювання горбатих китів за оселедцем біля берегів Норвегії.

Як повідомляє «Дікавері», фотограф норвезького державного телебачення (NRK) Гаральд Албрігстен зробив відео завдяки щасливому випадку під час перевірки свого робочого обладнання. Побачивши китів, Албрігстен якраз тестував камеру, що дозволяє знімати відео в повній темряві, зберігаючи при цьому чіткість зображення.

«Коли я перевіряв обладнання, я несподівано побачив в об’єктиві групу граючих горбатих китів, освітлених північним сяйвом, — розповів фотограф. — Наступного дня я повернувся на те ж місце в надії зняти китів на більш близькій відстані. Після декількох годин очікування я зневірився і вже вирішив йти, але несподівано кити з’явилися знову ».

Згідно з даними «Бі-бі-сі Ньюс», Албрігстен зробив відео полювання китів на березі норвезького острова Сер-кваліа (Квалейя), неподалік від міста Тромсе. У перекладі з норвезького назва острова Сер-кваліа означає «китовий острів» на вшанування безлічі китів, що припливають до берегів острова годуватися оселедцем, грати і для багато чого іншого.

Для довідки
Відповідно до визначення Бібліотеки Конгресу США, північне (полярне) сяйво являє собою астрономічний феномен, який насправді можна спостерігати не тільки в північному, але й у південній півкулі. Північні сяйва відбуваються, коли сонячний вітер (газоподібний потік іонізованих частинок з сонячної корони), який ще називають корональний викид маси, стикається з магнітним полем Землі. Це зіткнення породжує струми заряджених частинок, поточні уздовж магнітних силових ліній Землі в полярних областях. Коли ці частинки стикаються з атомами кисню та азоту в атмосфері, ми можемо спостерігати полярні сяйва. У деяких регіонах нашої планети, наприклад, на Алясці або в Гренландії, північні сяйва можна спостерігати майже щоночі.

Де б ви не були, якщо вам пощастило спостерігати природне небесне шоу, ви можете скористатися однією з порад фотографа Гаральда Албрігстена. По-перше, не забудьте штатив для камери і тримайтеся подалі від добре освітлюваних місцевостей. По-друге, використовуйте дзеркальний фотоапарат з ручною настройкою. По-третє, встановіть світлочутливість камери на 800 одиниць ISO і залиште діафрагму об’єктива повністю відкритою. Хоча деякі фотографів воліють працювати при мінімально можливій світлочутливості і довгій витримці. Ну і, звичайно, будьте терплячими, одягніться тепліше і захопіть з собою гарячий напій.

 

 
comments powered by HyperComments