Главная / Екологія / Нова система прогнозів сонячної активності допоможе заощадити сотні мільйонів доларів

Нова система прогнозів сонячної активності допоможе заощадити сотні мільйонів доларів

Система прогнозів сонячної активності Sun4Cast дозволить більш ефективно регулювати навантаження енергосистем, в яких задіяні сонячні станції, забезпечуючи їх стабільність, заощаджуючи при цьому сотні мільйонів доларів.

Інноваційна система прогнозів сонячної активності Sun4Cast була розроблена вченими з Національного центру атмосферних досліджень (NCAR) в Колорадо. Розробники стверджують, що їх прогнози набагато більш точні (на 50%), ніж прогнози існуючих на сьогодні аналогічних систем.

Прогнозування сонячної активності ускладнюється радом атмосферних чинників, які важко передбачити наперед: якість повітря, розташування і тип хмар, відносна вологість та інші атмосферні умови. Система Sun4Cast у своїх прогнозах використовує різні схеми комп’ютерного моделювання, атмосферних спостережень, а також технології штучного інтелекту для надання користувачам детального прогнозу з тимчасовим інтервалом в 15 хвилин.

Система робить прогнози на 72 години (три доби), що дозволить операторам мережі використовувати дані про сонячну активність при формуванні навантаження на мережу. Так, енергокомпанії та оператори електромереж зможуть регулювати участь сонячних електростанцій в загальному енергопостачанні в балансі з іншими джерелами енергії (газові, вугільні, вітрові, атомні та ін. електростанції) не впливаючи на стабільність електропостачання і навантаження в електромережах, передає forbes.com

Ці прогнози дозволять розширити використання сонячної енергетики… Більш точні прогнози необхідні для того, щоб зробити сонячну енергетику більш надійним і економічно ефективним джерелом енергії, — зазначають розробники з NCAR.

Стабільність роботи електромереж є не єдиною перевагою використання систем точного прогнозування погодних умов. У Центрі атмосферних досліджень очікують, що використання Sun4Cast дозволить енергогенеруючим компаніям у США заощадити до 455 млн до 2040 року.

Оператор кількох сонячних електростанцій в штаті Колорадо, компанія Xcel, вже користується системою Sun4Cast. NCAR планує продавати свою розробку всім зацікавленим учасникам ринку сонячної енергії.

Натхнення: greenevolution.ru

 

 
comments powered by HyperComments