Головна / Екологія / Нова технологія від Panasonic для очищення води

Нова технологія від Panasonic для очищення води

 

Наявність питної води — явище, яке багато людей в світі приймають як належне, само собою зрозуміле, але в багатьох країнах це розкіш, воду отруюють забруднювачі, а системи очищення не завжди можуть бути під рукою.

08-01-15-foto-600x400-1 (2)

Тепер і компанія Panasonic вирішила приєднатися зі своєю технологією, в якій для очищення води достатньо тільки сонячного світла.

Нещодавно компанія представила систему, яка використовує сонячне світло і фотохімічний каталізатор для очищення забрудненої води з високою швидкістю.

Читайте також: Очищення води сонячним світлом

Досягненням нової системи, за словами компанії, є можливість пов’язувати діоксид титану (TiO2), фотокалізатора, який реагує під дією ультрафіолетового світла. Однією з головних труднощів, пов’язаних з діоксидом титану, було зібрати його після розчинення у воді, оскільки він розділяється на наддрібні частинки.

На даний момент існує безліч методів зв’язування діоксиду титану в великі частки, однак вони мають один недолік — значна втрата робочої поверхні.

Panasonic знайшов спосіб — приєднувати дрібні частинки діоксиду титану до цеоліту, який є широко поширеним адсорбентом і каталізатором, що вирішило проблему, дозволяючи фотокаталізатором зберігати свою активну поверхню. До того ж, метод не вимагає додаткового сполучного компонента, оскільки частинки надійно з’єднуються за допомогою електростатичних зв’язків.

Коли частинки фотокаталізатора збовтують, діоксид титану відокремлюється від цеоліту та його частинки поширюються у воді. В результаті чого реакція протікає значно швидше, ніж при нанесенні діоксиду титану на поверхню, до того ж таким методом можна обробляти значні обсяги води за короткий час.

Якщо воду залишити на якийсь час у спокійному стані, діоксид титану знову приєднається до цеоліту, що полегшить процес його відділення та вилучення з води, щоб потім використовувати знову.

Разом з тим, як фотокаталізатори активуються за допомогою сонячного світла, вони можуть прибрати будь-які сліди фармацевтичних препаратів з води. Таким чином вони пропонують дешевий і доброзичливий до навколишнього середовища спосіб очищення води.

Ця технологія була нещодавно представлена на виставці в Токіо Tokyo ‘Eco Products Fair.

Компанія Panasonic працює спільно з низкою інститутів в Індії для тестування свого продукту і його можливостей. За словами компанії, близько 70 відсотків населення Індії залежить від ґрунтових вод, які постійно піддаються різним видам забруднення, від агрохімічних залишків до важких металів від підприємств і фабрик.

08-01-15-foto-600x400-2

Panasonic прагне забезпечити питною водою невеликі сільські громади, наприклад, за допомогою вантажних автомобілів, оснащеними фотокаталітичними системами очистки води. Крім цього, компанія шукає можливість створити з місцевими операторами водопостачання очисні споруди, а також планує ліцензувати цю технологію для бізнесу. В даний момент Panasonic працює над зниженням виробничих витрат і вимогу до обслуговування своєї системи — мета компанії полягає в тому, щоб зробити цю технологію доступною по всій Індії і для інших країн, що розвиваються.

Читайте також: Пляшка для очищення води

Ідея полягає в тому, щоб створити меншу версію даної системи очищення води, представленої компанією на заході.

Так як проблема нестачі питної води стоїть дуже гостро, в інших частинах світу також працюють над альтернативними технологіями.

Натхнення: facepla.net

 
Loading...
comments powered by HyperComments