Главная / Екологія / Нова американська зброя

Нова американська зброя

У США розробили потужну та ефективну зброю — бомбардувальники, кожен з яких може скидати до 900 тисяч бомб в день.

Але несуть ці бомби не смерть, а нове життя — вони «заряджені» саджанцями дерев, їх завдання — відновлення лісів.

Lockheed Martin Aerospace, найбільша американська компанія в сфері ВПК, вважає, що ліси на планеті, навіть у віддалених і важкодоступних районах, можна відновити дуже швидко за допомогою застарілих бомбардувальників С-130, призначених для встановлення мінних загороджень на території супротивника. Потрібно лише переобладнати їх під насіннєві бомби, «заряджені» саджанцями дерев.

Ця ідея з’явилася в штаті Массачусетс, коли уряд зобов’язав посадити ліси всі компанії, що володіють об’єктами, які забруднюють атмосферу. Висадка насіння бомбардувальником C-130 виявилася вдвічі дешевшою від вартості ручної посадки.

99f28c3bc094bee9879d0f2bb6a4493d

Сьогодні у світі налічується близько 2500 транспортних літаків С-130, які використовуються в 70 країнах, тому система доставки та посадки лісів широко доступна. Кожен спеціально обладнаний літак зможе «відбомбитися» по території, призначеної для посадки лісу, кілька разів в день, скинувши в загальній складності до 900 тисяч «зелених бомб» з саджанцями.

«Це 125 тисяч дерев за один політ і близько 900 тисяч дерев в день», — розповідає представник компанії Lockheed Martin Пітер Сіммонс.

Конуси, що несуть в собі саджанці дерев, розроблені таким чином, щоб проникати на глибину, достатню для подальшого розвитку молодого дерева. Всередині них містяться добрива і матеріал, який не всмоктує вологу з навколишнього середовища, здійснюючи, таким чином, своєрідний полив рослин.

Матеріал конуса, незважаючи на міцність, починає розкладатися відразу ж після потрапляння в землю, дозволяючи молодому дереву пророщувати коріння в глибину, надійно закріплюючись на новому місці.

Читайте також: 

Лісовідновлення по повітрю нічим не відрізняється від ручної посадки, але на болотній і гірській місцевості воно буде набагато дешевшим і швидшим, а у багатьох випадках це фактично єдина можливість щось посіяти. Якщо все зроблено правильно, то успіх повітряної лісопосадки досягає 70%, а це близько 700 тисяч нових дерев в день!

«Якщо ми збираємося боротися з глобальним потеплінням шляхом збору вуглецю в стовбурах дерев, нам потрібно висаджувати мільйони дерев на рік. І повітряна лісопосадка, ймовірно, єдиний шлях», — вважає Моше Аламаро — вчений, який розробив цей проект і займається його просуванням.

«Зелені бомби» можуть бути адаптовані під будь-який район, їх можна заповнити не тільки саджанцями, але і насінням різних рослин. Вже є пілотний проект повітряної лісопосадки в Синайській пустелі в Єгипті. Вивчаються можливості висадки дерев у Північній Африці, в тундрі Канади, в Австралії та США.

За п’ять років Lockheed Martin може висадити до п’яти мільярдів дерев — цього достатньо для відновлення 500 000 га лісів.

Натхнення: nlo-mir.ru

 

 
comments powered by HyperComments